Президент України Володимир Зеленський і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевнили, що між ними немає домовленостей щодо умов збереження за Аваковим посади голови МВС.
На брифінгу, присвяченому результатам розслідування вбивства Павла Шеремета, журналістка "Української правди" запитала у Авакова, чи ставив Зеленський йому умову продемонструвати результат по цій справі, щоб зберегти посаду. Міністр відповів на це питання негативно.
"Я не думаю, що зараз місце обговорювати політичні чутки. Але дуже серйозно можу сказати, що у мене є одна домовленість - працювати чесно і, головне, комфортно. Інших немає", - заявив Аваков. При цьому він не виключив можливість піти з посади, давши зрозуміти, що поки що не збирається цього робити.
"Не факт, що після цієї справи і завершення ряду інших справ мені не захочеться попросити про відставку", - додав керівник МВС.
Президент підтвердив слова міністра, запевнивши, що не укладає "домовленостей на крові".
"Я хочу вам сказати, що не тільки я, але в принципі жодна порядна людина ніяких домовленостей на крові не робить", - підкреслив Зеленський.
Зазначимо, що Арсен Аваков є єдиним міністром, якому вдалося попрацювати в усіх складах Кабміну після Революції Гідності: він очолював МВС у двох урядах Арсенія Яценюка, уряді Володимира Гройсмана і залишився на цій же посаді в Кабміні Олексія Гончарука. За даними DT.UA, при формуванні нового уряду Авакову у суперечці з Зеленським вдалося відстояти не лише право самостійно підібрати собі заступників, але і підпорядкування Національної гвардії МВС.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.
12 грудня 2019 року керівництво поліції назвало імена п'ятьох підозрюваних. Серед фігурантів справи – дитячий лікар Юлія Кузьменко, рок-музикант Андрій Антоненко, військовий медик Яна Дугарь і подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Усі вони волонтери або учасники бойових дій. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.
Детальніше про версію слідства читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".