Президент України Володимир Зеленський вважає, що у США немає підстав блокувати закриття неба над нашою країною.
«Ми бачили опитування. Ми бачили думку звичайних людей Америки, які підтримують звичайних людей України. 74% американців – за безпольотну зону. 74! Абсолютна більшість. Що ще потрібно для ухвалення рішення?», – наголосив Зеленський під час звернення 5 березня.
Президент України подякував американцям за підтримку нашого народу у протистоянні російській агресії, за посилення санкції і тиск на РФ. Висока підтримка безпольотної зони над Україною є й у інших демократичних країнах, вважає Зеленський.
Україна від початку повномасштабного вторгнення РФ до нашої країни закликає США та НАТО закрити небо над нашою країною. Це завадить російській армії завдавати ракетних ударів по українських містах і проводити висадку десанту.
Напередодні НАТО обговорило можливість участі Альянсу у російсько-українській війні, зокрема, забезпечення безпольотної зони. Та за результатом переговорів Альянс знову відмовився закрити небо над Україною. 3 березня речниця Білого дому Джен Псакі підтвердила: Вашингтон не вводитиме безпольотну зону над Україною.
Головним аргументом противників такого кроку є високий ризик конфронтації з Росією, що загрожує розпочати «ядерну Третю світову війну». Похитнути його поки що не вдалося навіть атаці російських військових на Запорізьку АЕС в Енергодарі.
Проте Україна послідовно лобіює закриття неба. Петиція до НАТО вже набрала необхідний для розгляду мільйон голосів. Україна не очікує і не хоче, щоб війська НАТО воювали в нашій війні. Це – наша країна, і захистити її – наш обов’язок. Але Україні вкрай потрібно, щоби наші союзники спільними зусиллями запровадили безпольотну зону над нашою країною. Більше аргументів читайте у перекладі статті ексміністра оборони України Анатолія Гриценка для The Economist.