Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 20 серпня 2021 року і затвердив Стратегічний оборонний бюлетень України, в якому відображена стратегія воєнної безпеки України.
Як повідомляється на сайті президента, відповідний указ №473/2021 глава держави підписав 17 вересня.
Згідно з документом, військова політика України реалізується за кількома основними напрямками, один з яких - забезпечення відсічі і стримування збройної агресії РФ, відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання військових конфліктів з будь-якими іноземними державами.
"У Стратегічному оборонному бюлетені України сформульовані мета і бачення сил оборони зразка 2030 року, згідно з яким сили оборони об'єднані єдиним керівництвом і складаються з професійно підготовленого і мотивованого особового складу, оснащені сучасним озброєнням і військовою (спеціальною) технікою, здатні забезпечити захист суверенітету і територіальної цілісності Україна, готові до ведення операцій в повітрі, на суші, на морі, ведення протиборства в інформаційному просторі і кіберпросторі, здатні діяти асиметрично, нестандартно, є проактивними і інтегрованими в євроатлантичну архітектуру безпеки", - йдеться в повідомленні.
На основі Стратегічного оборонного бюлетеня України будуть розроблені державні цільові програми та інші планувальні документи і проекти з розвитку можливостей сил оборони. Реалізація завдань і заходів Стратегічного оборонного бюлетеня України буде здійснюватися як за рахунок державного бюджету, так і інших джерел фінансування.
Раніше на засіданні РНБО затвердили оборонний бюджет на 2022 рік, який складе 5,95% від ВВП або 319,4 млрд гривень. Згідно з рішенням РНБО, до 2031 року Україна витратить на програму ракетного озброєння понад 200 млрд грн.