Президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну складу комісії з відбору голови Державного бюро розслідувань. Голова держави замінив трьох з дев'яти її членів, призначених за президентською квотою.
До оновленого складу комісії увійшли:
- Проректорка Академії адвокатури України Аліна Бірюкова (за згодою);
- Завідувач кафедрою державно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Олександр Головко (за згодою);
- Професорка кафедри правосуддя Київського національного університету ім. Шевченко Оксана Кучинська (за згодою).
Від виконання обов'язків члена комісії указом звільнено співробітників Інституту держави і права ім. Корецького НАНУ Оксану Квашу та Олександра Костенка, а також начальника відділу підготовки прокурорів Інституту спецпідготовки Національної академії прокуратури Віктора Кощинця.
Як пише для ZN.UA головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов, очолити Держбюро розслідувань дуже хоче заступник голови Офісу президента Олег Татаров. За часів Євромайдану він очолював одне з ключових підрозділів МВС, будучи фактично «рупором» міліції проти учасників Революції Гідності.
Заважає цьому конкурсна комісія, у якої можуть виникнути питання щодо ролі Татарова у Євромайдані. А введення в її склад «100% лояльних» людей дозволяє вирішити цю проблему.
Зазначимо, за півроку в ЗеКоманді значно поменшало людей, які за професійними якостями можуть ефективно керувати органами публічної влади, включно з органами кримінальної юстиції.
Професіоналів заміняють на посадах абсолютно контрольовані з Банкової «флюгери», які не мають інституційних спроможностей керувати органами досудового розслідування і прокуратурою. Це конвертується у відсутність результатів роботи в фарватері вимог закону, а значить, стане ще одним плацдармом для зниження електоральної підтримки Зеленського.
Нагадаємо, що паралельно Зеленський своєю кадровою політикою сприяє деградації правоохоронних органів і успадковує родове прокляття президентів України, застосовуючи їх вибіркове використання. Докладніше про річну практику та підхід до кадрового питання у правоохоронних та антикорупційних відомствах читайте в статті Олександра Лємєнова «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA.