Президент України Володимир Зеленський увечері середи, 22 листопада, провів телефонну розмову з новообраним главою Аргентини Хав’єром Мілеєм та запросив його здійснити візит в Україну в якості “сигналу небайдужості”.
Як розповів Зеленський у вечірньому зверненні, переговори, зокрема, стосувалися того, як зробити більш активними відносини України та Аргентини, а також України та всієї Латинської Америки.
"Привітав пана Мілея з обранням. Запросив його відвідати Україну, і це був би важливий сигнал — сигнал небайдужості. Звичайно, я поінформував про все те, чого нам уже вдалося досягти в реалізації нашої Формули миру. Запропонував Аргентині проявити своє лідерство у спільних мироустановчих зусиллях", — сказав Зеленський.
На сайті президента України уточнили, що глава нашої держави також подякував Мілею за його принципову позицію, якої той дотримується з початку повномасштабного вторгнення Росії, щодо підтримки України.
"Я вдячний вам за те, що ви не намагалися балансувати між добром і злом та одразу рішуче заявили про свою підтримку України. Українці все це бачили. І ми вам дуже вдячні за це", — зазначив Зеленський, також подякувавши за гуманітарну допомогу від Аргентини.
Співрозмовники поговорили про потенційну співпрацю в розслідуванні російських воєнних злочинів, притягненні РФ до відповідальності та повоєнній відбудові.
Глава України запросив аргентинську сторону продовжити участь у роботі з реалізації Формули миру, зокрема, направивши представника на наступну зустріч радників з питань нацбезпеки та політичних радників щодо імплементації плану.
"Україна зацікавлена в подальшому розвитку відносин як з Аргентиною, так і з регіоном Південної Америки. Зеленський запропонував співрозмовнику долучитися до підготовки саміту Україна — Латинська Америка", — йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, у неділю в Аргентині обрали новим президентом здавалося б аутсайдера перегонів, лібертаріанця Хав’єра Мілея. Жереб випав саме на політика з радикальними поглядами в сподіваннях виправити економіку, яка постраждала від тризначної інфляції, загрозливої рецесії та зростання бідності.