Президент України Володимир Зеленський повідомив, що слідом за законом про корінні народи готується закон про національні спільноти, які називають меншинами. Під час форуму "Україна 30" він розповів про своє невдоволення словосполученням "національна меншина", яке нібито вказує на нерівність.
"Зараз іде активна робота над законом про національні спільноти України. Не меншини, а спільноти! Бо жодна національність в Україні не має почуватися меншиною, менш важливою, менш захищеною чи менш щасливою. Ніхто не може бути в меншості, бо всі ми є громадяни України – рівні, гідні, рідні… - пояснив Зеленський. - Україна – це наш великий дім: спільний, добрий, теплий, міцний. І це має відчувати кожна спільнота. Бути невід'ємною частиною українського суспільства, не втрачаючи своїх традицій і самобутності".
До написання цього закону, продовжив президент, долучилося багато людей.
Зеленський наголосив, що українським народом є люди усіх національностей, які проживають на території України. І саме це закріплено в Конституції.
Також президент пояснив, у чому полягає відмінність між національними спільнотами та корінними народами. В останніх поза Україною немає своїх держав, де б захищали їх мови чи традиції. Прикладом є кримські татари та кримчаки. Натомість "рускіє", румуни, євреї, греки входять у національні меншини в Україні, але традиції цих народів бережуть відповідні держави.
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про корінні народи у травні. Тоді він висловив упевненість в тому, що народні депутати в стислі терміни розглянуть документ і закріплять статус корінних народів, зокрема кримських татар.