UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський відвідав із візитом США: головні моменти поїздки

Президент зірвав овації в Конгресі та поспілкувався з основними політиками країни. 

Президент України Володимир Зеленський вперше із початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого покинув територію країни, аби відвідати головні країни-союзниці, які допомагають Україні протистояти збройній агресії Російської Федерації. Першою стали Сполучені Штати Америки, які є чи не найважливішим партнером України.

Зустріч із президентом США Джо Байденом

Під час візиту до США Зеленський не змінив своєму амплуа часів війни та не одягнув костюм. На всіх зустрічах він був одягнутий у камуфляжні штани та худі із гербом України, підкреслюючи свою роль лідера воюючої країни, якій не до зайвих офіційних моментів.

Як повідомляють ЗМІ, Байден зустрів Зеленського словами "Добре, що ти приїхав!". Перед прибуттям глави української держави лідер США оголосив про виділення Україні військової допомоги на 1 млрд доларів, а також ще $850 тисяч на інші потреби. В рамках цього пакету США вперше передадуть Україні систему протиповітряної оборони Patriot, здатну збивати крилаті та балістичні ракети. 

Детально, що отримає Україна від США в рамках цього пакету можна прочитати тут. 

Під час зустрічі Зеленський висловив вдячність США за підтримку Україні та вручив Байдену зірку Героя України, а також прапор від українських військових із Бахмута, куди він навідався напередодні візиту в США.  

"Ми збираємося продовжувати зміцнювати здатність України захищатися, зокрема – посилюватимо її протиповітряну оборону", – пообіцяв Байден. 

Крім цього, господар Білого дому заявив, що США підтримують прагнення Києва до справедливого миру.

На спільній пресконференції після переговорів Зеленський заявив, що головне питання всіх його переговорів – це зміцнення України та рух до перемоги у війні за незалежність. 

«Головне питання усіх моїх переговорів сьогодні — це зміцнення України, це наступний рік, це наш рух до перемоги у війні за незалежність. Ми вийшли на рівень реального союзництва із США”, - заявив Зеленський. 

Президент України в Білому домі вкотре підкреслив, що  справедливий мир для України — це відсутність компромісів щодо кордонів, суверенітету та територіальної цілісності, а також відшкодування всіх збитків, завданих російською агресією.

Читайте також: У складі делегації, що супроводжує Зеленського, у Вашингтон немає представників військового відомства

Виступ у Конгресі

Також президент України мав можливість виступити перед Конгресом США. Перед своїм спічем він зустрівся зі спікеркою Палати представників Ненсі Пелосі. 

Всупереч усім перешкодам і похмурим сценаріям Україна не впала. Україна жива та б’ється. І це дає мені вагомі підстави поділитися з вами нашою першою спільною перемогою – ми перемогли Росію в битві за думки світу. У нас немає страху. І ні в кого у світі не повинно його бути”, - заявив Зеленський у своїй промові.   

При  цьому він зазначив, що “у росіян теж може бути шанс на свободу”, однак він зреалізується “лише коли вони переможуть Кремль у своїх думках”.

“Але битва досі триває. І ми повинні перемогти Кремль на полі битви. Це битва не тільки за землю… Це битва за те, у якому світі житимуть наші діти й онуки та їхні діти й онуки. … І наступного року – вирішальний час у ній”, - зазначив президент України. 

Під час промови члени Конгресу США  21 раз стоячи переривали виступ  президента України бурхливими оваціями.

Після виступу Зеленський передаво кнгресменам прапор  України отриманий від бійців ЗСУ з Бахмуту, а спікерка Палати представників Ненсі Пелосі подарувала йому прапор Сполучених Штатів. 

Читайте також: В POLITICO розповіли про реакцію республіканців на візит Зеленського до США

Як зазначають ЗМІ, президент України після США, імовірно, відвідає інші країни-союзниці — Велику Британію, Францію та Німеччину.