UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський відвідає Мадрид для підписання двосторонньої безпекової угоди з Іспанією – El Pais

Угода буде зобовʼязувати іспанський уряд надавати українській державі постійну військову підтримку в довгостроковій перспективі.

Український президент Володимир Зеленський найближчими днями відвідає Мадрид, де підпише з головою іспанського уряду Педро Санчесом двосторонню безпекову угоду між Іспанією та Україною. Про це повідомляє видання El Pais з посиланням на урядові джерела.

Це буде перший двосторонній візит Зеленського до Іспанії, хоча в жовтні минулого року він вже брав участь у саміті Європейського політичного співтовариства (CPE) в Гранаді в рамках іспанського головування в ЄС.

Двостороння безпекова угода між Іспанією та Україною буде нагадувати ту, що Київ вже підписав з Британією, Німеччиною, Францією, Італією, Данією або Канадою, повідомляє El Pais. Її мета - гарантувати українській державі постійну військову підтримку в довгостроковій перспективі, поки вона не стане повноправним членом ЄС та НАТО. Видання також зазначає, що переговори щодо підписання цієї угоди розпочалися на початку березня і вже були завершені.

 «Двостороння угода про безпеку між Іспанією та Україною надасть стабільність та передбачуваність військовій підтримці, яку Іспанія вже надає Києву через поставку зброї, інструктаж понад 4000 бійців Координаційним центром підготовки Толедо (TTCC) або догляд за десятками поранених у військовому госпіталі в Сарагосі», - пише El Pais.

Читайте також: Саміт миру у Швейцарії буде спрямований на зменшення ризиків, пов'язаних з війною й на спроби ізолювати Росію — Reuters

Підписання двосторонніх договорів між Україною та країнами-гарантами безпеки передбачено Спільною декларацією країн G7, про яку оголосили в липні 2023 року в рамках саміту НАТО в Вільнюсі. Декларація має на меті прокласти шлях до довгострокових гарантій безпеки для України.

Раніше Володимир Зеленський анонсував нові безпекові угоди. За словами українського президента, на додачу до вже підписаних договорів з Латвією, Італією, Великою Британією, Канадою, Францією, Німеччиною, Данією, Фінляндією та Нідерландами, до угод доєднаються країни Північної Європи та, можливо, США. 

Зазначимо, Україна домовляється з низкою країн-партнерів саме про безпекові гарантії, проте насправді вони такими не є. Докладніше читайте в статті Альони Гетьманчук "Гарантований безпековий самообман: що насправді обіцяють Україні ключові партнери" на сайті ZN.UA.