UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський: Україна ніколи не погодиться на запрошення до НАТО лише частини територій

За словами президента, це означало б автоматичне визнання окупованих земель російськими.

Для України вступ в ЄС та НАТО є найкращими гарантіями безпеки та "принциповими речами", заявив президент Володимир Зеленський. Проте, за його словами, Київ не погодиться на запрошення до Альянсу лише частини територій, передає "Укрінформ".

Президент підкреслив, що Україна "ніколи на це не піде", адже запрошення до НАТО лише частини територій України означало б визнання окупованих земель російськими. Водночас Зеленський додав, що пʼята стаття Альянсу про спільну відповідь на агресію не може діяти під час війни на всій українській території.

Читайте також: Українці більше хочуть ядерний статус, ніж вступу в НАТО – опитування

"Якщо це запрошення, то тільки повністю всіх територій. Але ми розуміємо, що 5 поправка, коли ти член НАТО, не може діяти в час війни на всій території України, тому що країни проти ризиків залучення їх у війну. Україна ніколи нікого не залучала в цю війну. Я маю на увазі щодо армій членів НАТО", — підкреслив президент.

Нагадаємо, Зеленський заявляв, що угода про припинення вогню між Росією та Україною може бути досягнута, якщо підконтрольну Києву територію буде взято "під парасольку НАТО". Окуповані Москвою території при цьому мають бути повернені пізніше дипломатичним шляхом. 

Раніше Reuters повідомляло, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав глав МЗС країн НАТО ухвалити рішення про запрошення України до Альянсу під час зустрічі у Брюсселі 3-4 грудня. Він вважає, що зараз саме час для такого кроку.

Представляючи у Верховній Раді план перемоги, Володимир Зеленський назвав першим пунктом запрошення України до НАТО. Зараз. Чи реально це? Так, наша країна має нехай невеликий, але шанс одержати запрошення до Альянсу протягом найближчих місяців.

Чому трохи прочинилося вікно можливостей і якими є перспективи України — читайте в статті Володимира Кравченка "Запрошення України до НАТО. Чи увірветься вітер змін у кватирку можливостей".