Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська у вівторок, 31 серпня, відвідали Меморіал жертвам Голодомору 1932-1933 років, який відкрили в центрі Вашингтона в 2015 році.
Глава держави з дружиною поклали символічні снопки пшениці до підніжжя меморіалу. Потім те саме зробили міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, посол України в США Оксана Маркарова, голова Офісу президента Андрій Єрмак та інші члени української делегації.
«Цей Меморіал є важливим символом солідарності американського народу з українцями і нагадуванням про одну з найстрашніших трагедій в історії нашого народу і всього людства», - заявив Зеленський.
З історією створення пам'ятника президента і першу леді ознайомили голова Крайової комітету США з визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу Михайло Савків й авторка проекту Меморіалу архітекторка Лариса Курилас, повідомили в Офісі президента.
Організований радянським тоталітарним режимом Голодомор забрав життя не менше 3,9 млн українців. Кожна четверта субота листопада - День пам'яті жертв Голодомору.
У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
Крім України, Голодомор визнали геноцидом 16 держав, серед яких Канада, Мексика, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія і США.
Ще вісім країн, а також ПАРЄ і Європарламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.
Детальніше читайте в матеріалі Ярослави Музиченко "Світова ціна українського Голоду" у ZN.UA.