UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський та Шмигаль вже зустрілись із главою МЗС Японії: Про що говорили

На зустрічах також були присутні представники японського бізнесу.

У суботу, 8 вересня, до Києва прибув міністр закордонних справ Хаяші Йошімасу. Він вже зустрівся з президентом України Володимиром Зеленський та прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

«Привітав в Україні міністра закордонних справ Японії Хаяші Йошімасу. Домовилися розпочати переговори щодо двосторонньої угоди про гарантії безпеки в розвиток Декларації G7. Я вдячний Японії за те, що вона залишається нашим ключовим партнером в Азії та підтримує Україну», – написав Зеленський у Telegram.

В офісі президента повідомили, що в зустрічі також взяли участь представники японських компаній Rakuten, Marubeni, Kawasaki Heavy Industries, Allm Inc., Tsubame BHB.

Зеленський також повідомив, що Україна вже почала переговори про укладення двосторонніх угод щодо безпекових гарантій з низкою партнерів і висловив готовність до відповідних консультацій із Японією. Своєю чергою Хаяші Йошімаса оголосив про готовність японської сторони розпочати найближчим часом переговори про укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною.

Читайте також: Японія засудила псевдовибори на окупованих територіях України

«Під час зустрічі відбувся також обмін думками щодо практичної реалізації Української формули миру та долучення Японії до підготовки Глобального саміту миру. Окрему увагу приділили активізації взаємодії з Японією в питанні відновлення та відбудови України», – додали в ОПУ.

Зеленський також підкреслив налаштованість України на активну взаємодію з Японією в підготовці Конференції з питань відновлення України, яка запланована на початок наступного року та має відбутися в Японії. 

Своєю чергою Шмигаль повідомив, що під час зустрічі з Хаяші Йошімасу сторони обговорили зацікавленість японського бізнесу в довгостроковій співпраці з Україною. На зустрічі, за його словами, також були присутні й представники японських компаній.

«Подякував Японії за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, за фінансову, гуманітарну підтримку, за санкції проти РФ. Вже отримали від Японії 2,1 млрд доларів макрофінансової допомоги та продовжуємо співпрацю», – додав Шмигаль.

Читайте також: США схвалили продаж Японії крилатих ракет, які хоче отримати Україна

За його словами, сторони обговорили перспективи взаємодії у відновленні житла, гарантуванні глобальної продовольчої безпеки, підтримці малого та середнього бізнесу, а також у гуманітарному розмінуванні. 

«Створюємо сприятливий бізнес-клімат для залучення інвестицій. Розраховуємо, що японські компанії стануть резидентами Дія.City – простору, який дає унікальні правові та податкові переваги», – додав прем’єр-міністр. 

За словами Шмигаля, Хаяші Йошімаса відзначив, що Японія і надалі підтримуватиме Україну, посилювати антиросійські санкції, допомагатиме нам у проходженні зими. Також Японія передасть Україні 24 крани для гуманітарного розмінування. Японські підприємці, своєю чергою, представили конкретні проєкти співпраці, зокрема, у сферах зв’язку, інфраструктури та медицини.

Читайте також: Кішіда: Україна отримає від Японії допомогу у розмірі до 7 мільярдів доларів

Це перший візит японського міністра закордонних справ до України після 24 лютого 2022 року, коли РФ почала повномасштабне вторгнення. В рамках візиту Хаяші має зустрітися з очільником МЗС України Дмитром Кулебою та розповісти йому про намір Японії провести на початку наступного року конференцію для сприяння економічному відновленню України. Також очікується, що Йошімасі Хаяші візьме участь у церемонії передачі українській стороні японських кранів та іншої техніки, призначених для знешкодження нерозірваних бомб.