Президент України Володимир Зеленський та очільниця Молдови Мая Санду підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова. Сторони підписали документ під час спільної зустрічі в Києві, повідомили у пресслужбі Офісу президента України.
“Метою підписання документа є зміцнення співпраці між Україною та Молдовою у сфері розвитку інфраструктури, створення нових робочих місць та ефективне використання транзитного потенціалу обох держав”, - зазначили в ОПУ.
Так, для досягнення вказаних цілей передбачено створення автомобільного транспортного коридору, який поєднає Київ і Кишинів. У перспективі цей коридор має зменшити шлях між містами до п’яти-шести годин. Таким чином він стане найкоротшим шляхом з Центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи.
“У межах Меморандуму сторони також декларують наміри здійснити низку конкретних кроків. Зокрема, це міжнародно-правове оформлення будівництва мосту “Ямпіль – Косеуць”, координація зусиль з метою підготовки інвестиційного проекту та розробки техніко-економічного обґрунтування розбудови прикордонної інфраструктури й під’їзних шляхів на українсько-молдовському державному кордоні, а також пошук та залучення до реалізації проекту міжнародних фінансових організацій”, - додали в ОПУ.
Президентка Молдови Мая Санду 12 січня прибула до Києва з офіційним візитом. Це її перша закордонна поїздка з того моменту, як вона обійняла посаду голови держави. Під час свого візиту в Київ Санду має зустрітися не лише з Володимиром Зеленським, а й з очільником українського уряду Денисом Шмигалем та головою Верховної Ради Дмитром Разумковим.
Під час зустрічі очільники обох держав домовилися про створення Президентської ради для розв'язання спільних задач України та Молдови. За словами Зеленського, вони погодили, що спільними пріоритетами для співпраці держав будуть енергетика, інфраструктура, транспорт та транзит.
Також Володимир Зеленський говорячи про Придністров’я заявив про те, що Україна підтримує територіальну цілісність та суверенітет Молдови. За словами президента, в обох держав є спільна стратегічна мета – це отримання повноправного членства в Європейському Союзі.