Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення делегації України для участі у слуханнях Міжнародного суду ООН за звинуваченнями у геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (Україна проти РФ). Відповідний документ було опубліковано 6 березня.
Згідно з указом, делегацію України на слуханнях 7 – 8 березня 2022 року в Гаазі затверджено в наступному складі:
- Антон Кориневич – постійний представник президента в Автономній Республіці Крим, агент України;
- Оксана Золотарьова – директор Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України, заступник голови делегації, заступник агента України;
- Олена Зеркаль - Надзвичайний та Повноважний Посол;
- Тарас Качка – заступник міністра економіки України – торговий представник України;
Дозволити главі делегації залучати в установленому порядку для забезпечення роботи делегації України представників державних органів, адвокатів, радників, експертів та технічних працівників", - йдеться в указі.
Голові делегації доручено здійснювати із залученням представників державних органів підготовку та подання визначених Міжнародним судом ООН процесуальних документів, позиційних, доказових та інших матеріалів.
Кабміну доручено забезпечити фінансування видатків, пов'язаних за участю делегації України у слуханнях.
При цьому Кориневич наголосив, що Україна сформувала потужну фактичну доказову базу, яка доводить абсурдність заяв Росії про те, що вона діє з метою запобігання геноциду та покаранню за нього. Про це він написав у себе на Facebook-сторінці.
Команда Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду вже виїхала в Україну для документування та збору доказів міжнародних злочинів на нашій території. Але якими є перспективи судового процесу над керівництвом Росії та Білорусі в МКС? Чи чекати нам швидкого покарання винних в агресії та тяжких злочинах? Про це читайте у статті екс-заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Коаліція справедливості: чи доведе Україна військових злочинців до лави підсудних у міжнародних судах?».