UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський сьогодні підпише безпекову угоду із ЄС

Для цього глава держави вирушить до Брюсселю.

Європейський Союз у четвер, 27 червня, підпише угоду про безпеку з президентом України Володимиром Зеленським, зобов’язавшись продовжувати постачати Україні зброю та допомагати із військовою підготовкою особового складу у майбутньому.

Як пише агентство Reuters, посилаючись на проєкт угоди, в ній буде окреслено зобов’язання ЄС допомагати Україні в дев’яти сферах політики безпеки та оборони, включаючи постачання зброї, військову підготовку, співпрацю в оборонній промисловості та розмінування.

Читайте також: Польський депутат Коваль: Незабаром буде завершена робота над безпековою угодою між Україною та Польщею

Договір має доповнити подібні угоди, укладені між Україною та її союзниками, оскільки вона продовжує захист від вторгнення Росії.  Як і в інших документах, в ньому значиться, що у разі «майбутньої агресії» ЄС і Україна мають намір протягом 24 годин провести консультації щодо потреб Києва та «швидко визначити» наступні кроки відповідно до зобов’язань.

У проекті документа ЄС йдеться, що його зобов’язання залишатимуться в силі, «під час просування Україною свого європейського шляху» та будуть переглянуті не пізніше ніж через 10 років.

У ньому не вказано суму чи об’єми майбутньої допомоги, але згадується, що цього року до фонду військової допомоги Україні ЄС передасть 5 мільярдів євро. Щоправда немає згадок, що такі чи подібні суми будуть виділені і в наступні роки.

Читайте також: У Раді нацбезпеки США пояснили, що таке «міст до НАТО» для України і навіщо він потрібен

Очікується, що Володимир Зеленський підпише угоду на саміті лідерів ЄС у Брюсселі, який стартував сьогодні вранці. Про його візит офіційно не повідомлялося, але дипломати заявили агентству, що очікують на його присутність. При цьому вранці глава України прибув до Львова, де вшанував загиблих військових на Личаківському кладовищі.

Про те, чого очікувати від угод із партнерами і чому це не "гарантії безпеки", пояснювали Володимир Кравченко в статті "Безпека без гарантій? Що насправді пропонує Україні Захід" та Альона Гетьманчук у статті "Гарантований безпековий самообман: що насправді обіцяють Україні ключові партнери".