UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський розповів, скільки населених пунктів в Україні було визволено і окуповано від початку війни

На жаль, загарбники і досі контролюють більш ніж дві тисячі українських міст, селищ та сіл.

З початку повномасштабної війни України проти Росії постраждали 10 областей. За цей час ЗСУ вдалося звільнити 1027 населених пунктів, ще 2610 поки що перебувають під контролем ворога. Такі дані назвав Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до народу. 

За словами президента, навіть ті міста, які росіянам захопити не вдалося, потребують суттєвої відбудови через постійні ракетні удари ворога. Через них було пошкоджено багато житлових і промислових об’єктів.

«Територія 10 областей постраждала від бойових дій після 24 лютого. За цей час вдалося звільнити 1027 міст і селищ, іще 2610 поки перебувають під російською окупацією. І більшість із них потребує відбудови, сотні з них російська армія повністю зруйнувала, їх фактично треба будувати заново. Але, окрім цього, десятки міст в інших областях України зазнали ракетних ударів. Сотні підприємств знищені. Серед них є й складні, дуже небезпечні виробництва – це хімія, це металургія…», – сказав Президент України.

Крім того, Володимир Зеленський закликав громадян, які перебувають у тилу, не розслаблятися і допомагати армії, волонтерам та співвітчизникам у скрутних життєвих обставинах. Також він наголосив на важливості використання всіх інформаційних можливостей та контактів за кордоном для поширення правди про війну і про злочини окупантів на нашій землі.

Читайте також: На окупованому півдні зростає рух опору, про це свідчить серія замахів – CNN

Раніше повідомлялося, що в понеділок, 4 липня, Україна представить свій план відбудови європейським партнерам на спеціальній конференції в швейцарському Лугано.

Україна просто не може собі дозволити обмежитися досягненням довоєнного, занадто скромного для її потенціалу, рівня соціально-економічного розвитку. Повоєнна відбудова України має бути спрямована на кардинальну зміну структури економіки. На яку саме, читайте в тексті Ірини Підоричевої «Ключові завдання повоєнного відновлення України».