UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський прокоментував заяви щодо його «нелегітимності з травня»

Президент заявив, що це «російський наратив», який відкидають партнери з G7 

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 25 лютого прокоментував заяви щодо втрати ним легітимності у травні 2024 року через сплив терміну у п’ять років, на який його було обрано у 2019 році у зв’язку із тим, що нові президентські вибори не проводяться через війну.   

«Щодо легітимності, то це не думка західних партнерів або когось всередині України. Це наратив і програма Російської Федерації. Відповідні документи всі розвідки «Сімки» [G7, «Великої сімки»] мають. Для всіх зрозуміло, що це програма росіян. Всі проти цього, абсолютно всі. Ну, буде тут [президент Франції] Еммануель Макрон, найближчий з «Сімки», можете поставити йому запитання – він відповість», – сказав Зеленський на пресконференції. 

Читайте також: У Кремлі планують нову гібридну кампанію для підриву легітимності керівництва України — ГУР

За словами президента, західні партнери назвали йому «прізвища тих, хто у нас всередині» України «піднімає цей нарратив». Зеленський сказав, що є підтверджуючі це документи, які мають деякі журналісти зі США. Вони містять суми, «які передбачені тим чи іншим інституціям, щоб цю тему піднімати».  

«Погана ідея. Я до цього ставлюсь, як до зрадницької позиції до України», – заявив Зеленський.

Читайте також: У ВР ставлять під сумнів легітимність президента, гіпотетично обраного під час війни

Нагадаємо, згідно з опитуванням Центру Разумкова, проведеного на прохання ZN.UA восени 2023 року, 69% українців вважають, що не потрібно проводити під час воєнного стану ані парламентські, ані президентські вибори. У листопаді 2023 року голови парламентських фракцій Верховної Ради в закритому режимі підписали меморандум про проведення наступних виборів лише після завершення воєнного стану. Його підписали керівництво парламенту та голови усіх фракцій. 

Читайте також: ЦРУ допомогло українським спецслужбам зірвати змову проти Зеленського – ЗМІ

Питання щодо проведення в короткостроковій перспективі президентських і парламентських виборів знято з політичного порядку денного. Та чи можна сказати, що проблему проведення/непроведення виборів вирішено остаточно? Певно, що ні, оскільки наразі її лише поставлено на паузу – досягнута внаслідок консенсусу принципова домовленість полягає тільки в тому, що вибори відбудуться «не зараз». А коли? Та чи зберігатимуть без виборів свою легітимність президент і парламент? Відповіді на ці питання шукає доктор юридичних наук, професор, суддя Конституційного суду України у відставці Микола Мельник у статті «Вибори в Україні: не зараз, а коли?» на ZN.UA.