12 вересня президент України Володимир Зеленський зазначив, що політичні радники глав держав "Нормандської четвірки" не обговорили всі питання на зустрічі, яка відбулася напередодні в Берліні.
Зеленський уточнив, що в попередніх переговорах "не поставили крапки", тому буде ще одна зустріч для продовження підготовки перемовин лідерів у Нормандські форматі.
Про це президент України заявив на брифінгу в Одесі в суботу.
"Перше - була зустріч, це дуже важливо. Це означає, що тривають зустрічі в Нормандському форматі. І якщо зустрічаються радники, значить, буде плануватися зустріч лідерів у Нормандському форматі. Радники не обговорили всі питання і не поставили крапку в багатьох питаннях, тому буде ще одна зустріч радників", - сказав він.
Президент підкреслив, що найголовніше рішення, яке є після зустрічі в Берліні, - це продовження і дотримання режиму тиші в Донбасі.
"Чи задоволені ми на сто відсотків? Ні. Чи була бойова втрата, так. Але якщо ми йдемо до виконання Мінських угод, йдемо до світу на сході України, то перше і головне питання - це дотримання режиму тиші. Це означає, що наші хлопці не будуть гинути", - вказав він.
Нагадаємо, в рамках переговорів радників "нормандської четвірки" в Берліні досягнута домовленість про зустріч у форматі радників лідерів країн-учасниць переговорів протягом наступних тижнів, щоб продовжити обговорення виконання Паризьких домовленостей лідерів в грудні 2019 року і підготовку Берлінського саміту в Нормандському форматі, повідомила 11 вересня пресслужбі Офісу президента.
Під час зустрічі в Берліні велику увагу було приділено питанням взаємного звільнення утримуваних осіб та забезпечення повного і безперешкодного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до таких осіб.
За словами глави ОП Андрія Єрмака, головним досягненням зустрічі стало узгодження продовження дотримання перемир'я в Донбасі.
Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив про те, що під час переговорів в Берліні українська сторона погодилася переглянути постанову про призначення місцевих виборів в Україні.
Раніше ZN.UA описувала можливе поведінка Росії і можливу реакцію України на нього з квітня 2020 по травень 2024 року. Детальніше в матеріалі "П'ять сценаріїв розвитку подій в Донбасі: чого очікувати від Росії і як може вчинити Україна?"