UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський про відставку Разумкова: «Він вже не член команди»

Відносини між політиками остаточно зіпсував закон «Про олігархів», відправлений спікером до Венеціанської комісії.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував майбутню відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, звинувативши в «некомандних роботі». Таку думку Зеленський висловив на брифінгу 3 жовтня.

На думку голови держави, член партії влади мусив беззастережно підтримати позицію партії у питанні деолігархізації і санкцій РНБО, але Разумков пішов іншим шляхом.

«У партії до нього (Разумкова - ред.) мільйон запитань не лише як до голови Верховної Ради, а й як до члена команди. Ми всі розуміємо, що сьогодні він вже не член команди», - заявив Зеленський, відповідаючи на питання журналістів про те, чи був він ініціатором відставки спікера.

Зеленський побічно дорікнув Разумкову в бажанні займатися власною політичною кар'єрою, «йти своїм шляхом». І повторив озвучені напередодні тези, зокрема, про те, що спікеру ВР не варто було виносити внутрішньопартійні проблеми у публічну площину.

На думку голови держави, Разумкову варто було спочатку «поговорити з партією», пояснивши власну позицію щодо тих голосувань, коли «всі були за, а він - проти».

«Мені здається, він щось хоче мені сказати з екранів телевізорів, але я не розумію, що. Я не розумію, чому не можна було просто зателефонувати мені і сказати - у нас достатньо відкриті відносини. Були», - додав він.

Дивитися з 6:38 хвилини.

Читайте також: Разумков назвав зусилля відправити його у відставку "колективним рішенням"

Нагадаємо, на з'їзд партії «Слуга народу» в Трускавці, куди не запросили голову Верховної Ради Разумкова, привезли підписні листи за його відставку. Там же нібито особиста ініціатива голови фракції СН Давида Арахамії легалізувалась як колективний документ, під яким вдалося зібрати 150 підписів народних депутатів.

У Зеленського продовжують демонстративно відхрещуватися від запуску відставки Разумкова, посилаючись на «бажання партії», хоча відносини між ними зіпсувалися давно. Своїм «вільнодумством» і неготовністю порушувати регламент за вказівкою згори спікер дратував Банкову.

Останньою краплею став закон «Про олігархів». Разумков критикував документ за норму, що дозволяє формувати реєстр рішенням «ручного» РНБО, вказував на правові колізії у ньому і відправив на розгляд Венеціанської комісії.

Можливим наступником Разумкова називають першого віцеспікера Руслана Стефанчука. Він уже був в.о. спікера, поки Разумков перебував на лікарняному, саме під головуванням Стефанчука було дано старт «деолігархізації» Зеленського.

Що насправді будує Зеленський, який зосереджує у своїх руках абсолютну владу? Наскільки міцною є така конструкція? Які ризики несе для держави? Читайте в матеріалах Інни Ведернікової «За законом прайду. Як Зеленський вирішує кадрове питання» і «Картковий будиночок Зе! Підсумки сезону» у ZN.UA.