UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський про переговори з Меркель: "Розділяти питання "Північного потоку–2" й безпеки ми не будемо"

Економічна доцільність цього проекту повинна відходити на другий план. 

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що саме реалізація проекту "Північний потік-2" буде основною темою його переговорів з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Слова Зеленського цитує пресслужба ОП.

"З пані Меркель буде важлива зустріч з точки зору енергетичної безпеки не лише України, а й Європи. Це щастя, що Європа поки не відчуває цих загроз щодо будівництва "Північного потоку – 2". Але в цьому питанні країни Європейського Союзу розділилися. Питання "Північного потоку – 2" є глобальним. Про це будемо говорити з поважною пані Ангелою Меркель, - заявив президент України. - І розділяти питання "Північного потоку – 2" й безпеки ми не будемо. Ми не продаємо українців і не продаємо життя наших людей".

Під час зустрічі Зеленський буде наполягати на тому, що питання безпеки  повинно бути головним в порівнянні з питанням економічної доцільності. 

"Північний потік" – наче лакмусовий папірець, який показує, що є більш пріоритетним для тих чи інших країн", - додав Зеленський. 

Читайте також: Україна не веде переговорів щодо компенсації можливих втрат через "Північний потік-2" – Кулеба

У червні відбулася розмова канцлерки Ангели Меркель і Володимира Зеленського. Серед іншого, співрозмовники обмінялися запрошеннями: Меркель запросила Зеленського в Берлін 12 липня, Зеленський - запросив Меркель на інавгураційний саміт Кримської платформи і святкування 30-річчя Незалежності України 24 серпня у Києві.

Повідомлялося, що основною темою переговорів Зеленського з Меркель в Берліні може стати не лише перспектива запуску російського газопроводу “Північний потік-2”, що загрожує національній безпеці України, а й поставки нам оборонних озброєнь.

У вересні в Німеччині відбудуться вибори до Бундестагу, після чого в уряді, швидше за все, з'явиться чорно-зелена коаліція. Коаліцію християнських демократів і “зелених” у Києві розглядають як одну з найбільш сприятливих для України, чекаючи, зокрема, перезавантаження політики щодо “Північного потоку-2”. Докладніше читайте у статті Володимира КравченкаШтурм Берлінської стіни” у ZN.UA.