UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський про обстріл Одеси: це удар по позиціях самої Росії

Москва повідомила Анкару про власну «непричетність».

Президент України Володимир Зеленський засудив ракетний удар росіян по Одесі, зокрема, порту, де збереглася перша партія зерна на експорт.

«Сьогоднішній російський ракетний удар по Одесі, по нашому порту, – цинічний – виявився ударом також по політичних позиціях самої ж Росії. Якщо хтось у світі раніше ще міг говорити, що потрібен якийсь діалог з нею, з Росією, якісь там домовленості – бачте, що відбувається. Сьогоднішні російські «Калібри» знищили саму можливість для таких заяв», - наголосив він під час вечірнього звернення.

Зеленський звернув увагу на «абсолютну одностайність світової реакції на цей удар», яка свідчить про те, що заявам про непричетність РФ більше ніхто не вірить.

Президент також нагадав, що вибуховою хвилею було пошкоджено будівлі Одеського художнього музею.

«Ракети вдарили зовсім поруч з історичними об’єктами Одеси – з тим, що є надбанням не тільки для української культури, а й для культури Європи. Це очевидне російське варварство ще більше наближає нас до отримання саме тієї зброї, яка потрібна для нашої перемоги», - підсумував він.

Читайте також: В ООН вважають, що ракетним ударом по Одесі Росія «технічно» не порушила угоду про «зернові коридори» — NYT

Нагадаємо, вранці 23 липня росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр». Дві  ракети збили, ще дві влучили в об'єкти інфраструктури порту. Термінал, де зберігали зерно на експорт, не постраждав. Попри атаку окупантів, Україна продовжує готуватися до експорту зерна.

Спікер МЗС України Олег Ніколенко наголосив, що Росії знадобилося лише 24 години, щоб зірвати «зернові» угоди. Та закликав ООН і Туреччину забезпечити дотримання Росією своїх зобов’язань. Удари по Одесі засудили США, ООН та ЄС, українські політики та дипломати.

Своєю чергою Росія повідомила Туреччині, що начебто не має «жодного відношення» до удару. Міністерство оборони країни висловило «занепокоєння».

Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про експорт зерна 22 липня. Документ передбачає безпечне проходження зерновозів у та з українських портів під час війни. Ключову роль у гарантуванні безпеки відведено Анкарі.