UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський пообіцяв відкрити представництва «Кримської платформи» за кордоном

Підтримати декларацію «Кримської платформи» зможуть не лише учасники установчого саміту, а й інші бажаючі.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що представництва «Кримської платформи» працюватимуть не лише в Києві, а й за межами України, повідомили в Офісі президента.

«У Києві буде центральний офіс, а в багатьох країнах, де є підписанти, - там будуть відкриватися ті чи інші напрямки, пов'язані з деокупацію Криму», - заявив глава держави в інтерв'ю, що транслювалося телеканалом «Інтер» увечері в неділю, 22 серпня.

За словами Зеленського, ідея створення такого майданчика виникла у нього на саміті нормандської четвірки в Парижі, де його попросили «не піднімати тему Криму».

«Я запитав: а де це питання піднімається? І ООН, і Євросоюз завжди підтримують Україну - це правда. А де предметно обговорюється питання демілітаризації, деокупацію Криму, всі проблемні гуманітарні, соціальні питання тощо? », - розповів президент.

Він зазначив, що до роботи об'єднаного офісу «Кримської платформи» підключать фахівців, які  працюватимуть не лише в столиці.

За підсумками установчого саміту, участь в якому підтвердили 45 країн, буде підписано декларацію. Президент звернув увагу на те, що документ буде відкритим, і приєднатися до нього зможуть усі охочі, а не тільки учасники саміту.

Зеленський висловив співчуття у зв'язку з тим, що низка країн не змогли долучитися до «Кримської платформі» з політичних або економічних причин, у першу чергу, через тиск з боку Росії.

«Хочу подякувати, поки цим 45 країнам, всім лідерам, суспільства цих країн - це значить, що вони вибрали сміливих лідерів для своїх держав, - за таку безпрецедентну підтримку», - резюмував президент.

Читайте також: Ердоган спрогнозував ефективність «Кримської платформи»

Перший саміт «Кримської платформи» відбудеться 23 серпня в Києві. Її основна місія - вивести тему Криму на вищий рівень.

«Кримська платформа» працювати на кількох рівнях. Перший - вищий політичний рівень, до нього приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників МЗС і Міноборони. Третій - міжпарламентський рівень. Четвертий - рівень неурядових експертів.

До другої половині серпня число підтверджених учасників саміту досягла 45.

Зусилля російської дипломатії і спецслужб спрямовані на зрив саміту. Детальніше - у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в "Кримську платформу» для читачів ZN.UA.