UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський підписав закон про НАБУ

Рада змінила статус НАБУ у жовтні.

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України» № 1810-ІХ.
Про це повідомляє Офіс Президента.

"Документ усуває протиріччя між Конституцією та законом "Про Національне антикорупційне бюро України", визначаючи, що НАБУ є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує гарантії незалежності його роботи", - йдеться у повідомленні.

Закон визначає повноваження Кабінету Міністрів щодо призначення на посаду директора Національного антикорупційного бюро та звільнення його виключно за наявності встановлених цим документом підстав.

Законом закріплено, що до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ входять шестеро осіб, три з яких визначає уряд, а решта трьох осіб – уряд на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які, згідно з міжнародними або міждержавними угодами, протягом останніх трьох років до дня завершення терміну повноважень директора НАБУ або до дня дострокового припинення його повноважень надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання та протидії корупції.

Відповідно до закону, вимоги Кабінету Міністрів щодо формування структури апарату центрального органу виконавчої влади не поширюються на НАБУ.

У документі також визначено засади організації та проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного бюро, яку щорічно здійснює відповідна комісія.

Читайте також: Дізнатися, що правда, а що міф у діяльності НАБУ нескладно: пройдіть тест від Артема Ситника

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада 304 голосами ухвалила закон №5459-1. Закон змінив статус НАБУ та визначив його як центральний орган виконавчої влади з особливим статусом. Згідно з документом, Нацбюро має розслідувати не лише справи щодо топ-корупціонерів, а й «інші кримінальні правопорушення».

Також зі ст.1 закону про НАБУ виключили частину другу, в якій йшлося про те, що Нацбюро «утворюється президентом України відповідно до цього та інших законів України». А НАБУ має утворюватись і діяти відповідно до ухваленого закону.