UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський підписав низку законів, які стосуються військових та обчислення термінів розслідувань воєнних злочинів

Всі документи президент підписав 24 серпня.

Президент Володимир Зеленський у День Незалежності України підписав низку законів, які стосуються тих, хто захищає нашу країну від навали російських загарбників. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Так, свій підпис Зеленський поставив під законом №11438 про статус військових, які воюють на території Росії. Закон гарантує українським військовим, які беруть участь у Курській операції, всі виплати та преференції, передбачені для захисників на передовій. Те саме стосується й військових, які в майбутньому братимуть участь в інших операціях на території РФ.

Крім того, президент підписав закон №9585 «Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України».  Цей закон закріплює право іноземців та осіб без громадянства, які захищають нашу країну, на отримання посвідок на тимчасове проживання, дозволів на імміграцію або набуття українського громадянства. Те саме стосується членів їхніх родин.

Також Зеленський підписав закон №9314-д «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей обчислення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану».  Закон змінює терміни досудового розслідування, аби запобігти закриттю кримінальних проваджень під час війни через сплив строків. Також документ виключає обчислення строків досудового розслідування для осіб, яким не повідомили про підозру у вчиненні воєнних злочинів, злочину геноциду.

Читайте також: Підписано указ про продовження на 10 років санкцій проти Гужви, Шарія та Пушиліна

Нагадаємо, 24 серпня президент також підписав закон, який забороняє діяльність в Україні Російської православної церкви. Документ за задумом має також вплинути на діяльність Української православної церкви Московського патріархату.

Також Зеленський підписав закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього. Завдяки ратифікації Римського статуту Україна стає повноправним членом Міжнародного кримінального суду. Українська держава зможе брати участь у роботі Асамблеї держав-учасниць Римського статуту та подавати кандидатури для обрання суддів та прокурорів МКС.