UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський очолив рейтинг Politico в категорії "Мрійники"

Торік український президент був найвпливовішою людиною Європи за версією видання.

Президент України Володимир Зеленський очолив найвпливовіших людей Європи за версією видання Politico в категорії «Dreamer» («Мрійник»).

До цієї категорії видання відносить діячів, які здатні змінити хід історії, «не силою своєї армії чи силою своєї економіки, а силою свого слова».

«Вінстон Черчилль, Мартін Лютер Кінг-молодший, Нельсон Мандела. Час від часу з’являється якийсь лідер і самотужки змінює хід історії не завдяки могутності своєї армії чи економіки, а завдяки силі своїх слів. Таким лідером є президент України Володимир Зеленський», — йдеться у статті, присвяченій номінанту.

На друге місце у категорії «Мрійники» видання поставило російського політика Алєксєя Навального. Також у ній опинилися президент Чехії Петер Павел, президент Європейського парламенту Роберта Мецола та інші діячі.

Автори наголошують, що увесь рік Зеленський надихав українців продовжувати протистояти спробі повномасштабного вторгнення Росії, вмовляв, ганьбив і благав нації  в усіх парламентах світу допомогти Україні це зробити.

«Ці риторичні зусилля принесли свої плоди: західні союзники надають фінансову допомогу та дедалі більшу кількість складної зброї — від танків до винищувачів — зухвало рішучим силам України», — йдеться у матеріалі.

У статті також зауважується, що Зеленському  вдалося зробити речі, які донедавна були немислимими: поставити Україну першою у чергу на членство в ЄС  і ближче, ніж досі вважалося можливим — до військового альянсу НАТО.

Водночас, автори наголошують, що прийдешній 2024 рік буде складним для українського президента, адже світ збентежений новою старою війною на Близькому Сході; українці виснажені дворічною битвою та боротьбою за повернення території перед обличчям жорстокої російської м’ясорубки; звичайні європейці відчувають низьку вартість життя, яка загрожує приборкати їх щедрість духу для людей, які віддають свої життя, щоб стримати сили президента Владіміра Путіна; і політики ЄС починають хвилюватися щодо ймовірних витрат та бюджету ЄС.

Наразі через певну пасивність Заходу Зеленський перейшов від благань західних країн про допомогу до читання їм лекцій — і це виглядає не так успішно, як його більш піднесені промови.

Автори згадали про підвищення напруги на саміті НАТО у Вільнюсі влітку, де міністр оборони Великої Британії та радник з національної безпеки США зауважили, що Україна має «виявляти більше вдячності» своїм союзникам, і про розчарування Києва тим, яке рішення щодо  майбутніх перспектив членства України було ухвалене.

Читайте також: Чи втратить Україна підтримку Європи і що буде наступного року

Тим часом Зеленський стикається з перспективою виборів у розпал війни, хоча й стверджував, що не має наміру їх проводити. Парламентські вибори в Україні мали відбутися у 2023 році, а президентські — у березні 2024 року. У статті згадується і дана ще кандидатом у президенти Володимиром Зеленським обіцянка відбути лише один п’ятирічний термін. Однак нещодавно він зазначив , що планує залишатися на наступний.

«Щоб провести вибори під час війни, Зеленському — за згодою парламенту — потрібно було б змінити Конституцію України. І ця перспектива викликає серйозні питання щодо демократичної легітимності: більшість телевізійних каналів країни контролюються урядом, поширена цензура, мільйони українців, які втекли від війни, залишаються за кордоном, а десятки тисяч солдатів голосуватимуть у зонах бойових дій. І це без врахування вартості організації та забезпечення воєнного голосування. Це величезні, якщо не нерозв’язні проблеми — питання в тому, чи зможе Зеленський це впоратися і якою ціною», — йдеться у матеріалі.

Торік президент України Володимир Зеленський очолив рейтинг 28 найвпливовіших людей Європи за версією POLITICO.