Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що переговори з Росією ведуться постійно в різних форматах, і Володимир Зеленський готовий до переговорів з Владіміром Путіним.
"Президент багато разів казав, що готовий до такої зустрічі. Коли та де вона відбудеться, питання поки що відкрите... Тому щойно буде впевненість, що президент РФ готовий розмовляти і буде предмет для розмови, вона відбудеться", - сказав Єрмак в інтерв'ю журналу "Фокус".
За його словами, "припинення війни, прагнення миру мають бути головною мотивацією цієї зустрічі".
"Як сказав Президент України у своєму посланні в парламенті, щоб сьогодні вирішити цю головну проблему для всієї країни, потрібно прямо говорити з Росією та її керівником", - додав Єрмак, зазначивши, що Офіс президента “дуже сподівається, що нам вдасться досягнути прогресу з деяких напрямків”.
"Україна вийшла з трьома дуже важливими ініціативами. Перше – повернення до режиму припинення вогню. Порушується питання двох КПВВ — "Щастя" та "Золоте"… Третє — давно не було обміну, ми передали до ТКГ вчергове списки людей на визволення, це до ста людей. Поки що відповіді немає. Наші представники в ТКГ продовжують вести переговори", - зазначив Єрмак.
Він сказав, що Україна готова виконувати взяті на себе зобов'язання, зокрема мінські угоди щодо врегулювання ситуації на сході України, але зазначив, що в ньому є питання, які можуть по-різному інтерпретуватися.
"У документах є спірні питання, є деякі положення, сформульовані в такий спосіб, що трактуються сторонами по-різному. Тому Україна пропонує і пропонуватиме шляхи виходу із ситуації, що склалася, головне, щоб було бажання з того боку", - сказав Єрмак .
Єрмак не бачить нічого поганого у "формулі Штайнмаєра".
“в цій формулі ключовий момент— що легітимність виборів підтверджується ОБСЄ. Є так званий Копенгагенський документ, який встановлює принципи проведення демократичних виборів. Тобто вибори мають відбуватися повністю під контролем української влади, за участі всіх українських партій, ЗМІ та міжнародних спостерігачів, а правоохоронці України мають забезпечувати безпеку. Жодних чужих бойовиків і тим більше іноземних регулярних військ там бути не може. І, звісно, кордон на момент виборів уже має контролюватись урядом держави, яка проводить вибори. А інакше як забезпечити безпеку? А це означає, що в цьому випадку виконання пункту про кордон, записаного в Мінському протоколі, призвело б до того, що ОБСЄ не спромоглося б визнати ці вибори легітимними", - сказав він, додавши, що "таких колізій ще дуже багато".
"Україна неодноразово продемонструвала всьому світу, що наполегливо виконує всі взяті на себе зобов'язання. І ми завжди говоримо, що наша країна готова й надалі виконувати мінські угоди, але має бути чіткий план цієї роботи з деокупації частини території двох областей України. Але російська сторона теж має продемонструвати бажання виконувати мінські угоди, від повноцінного дотримання режиму припинення вогню до інших домовленостей паризького саміту в Нормандському форматі”, - резюмував Єрмак.
Зазначимо, що Путін відмовився давати гарантії не нападати на Україну, військами, які Кремль зосередив біля українських кордонів та в окупованому Криму. Він також заявив, що подальший рух НАТО на схід є неприйнятним для РФ.
Перед цим у МЗС РФ виступили проти участі України у переговорах із США та НАТО щодо гарантій безпеки. Москва "не бачить" необхідності участі України в переговорах, які прямо стосуються України. Москва знову загрожує ескалацією, якщо НАТО відправить військових до України.
Виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну. Детальніше читайте у статті Тетяни Силиної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".