UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський дав 10 днів на пошук винних у загибелі трьох українських бійців в Донбасі

Зеленський зазначив, що ДБР вже почало розслідувати справу.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що є три версії підриву військових Олександра Войтенка, В'ячеслава Алексєєнка та Дмитра Мироненка в зоні ООС 14 лютого. Відповідне повідомлення він опублікував в Telegram.

Військові підірвалися на п'яти мінах ТМ-62, встановлених в шаховому порядку. Близько 9:20 ранку 14 лютого військові переміщалися для несення служби на позиціях відділення взводу. Коли вони рухалися вздовж дороги по маршруту, близько 9:30 стався вибух. Швидка прибула на місце, але врятувати їх не змогла.

За словами президента, причиною їх загибелі може бути порушення правил поводження з боєприпасами і вибуховими пристроями, теракт незаконних збройних формувань дистанційним підривом міни, а також халатне ставлення військових до служби, що виразилося в неналежній організації служби та переміщення військових під час виконання бойових завдань.

Також Зеленський звернувся до керівництва ЗСУ з вимогою провести заняття щодо дотримання заходів безпеки при поводженні з вибухонебезпечними предметами, до кінця місяця перевірити всі мінно-вибухові загородження на дорогах і шляхах сполучення та продовжити розмінування ще активніше: "не повинно бути мін там, де вже не існує загрози швидкої атаки, де живуть люди, де постійно пересуваються наші військові".

Президент зазначив, що ДБР вже почало розслідувати справу.

"Через 10 днів чекаю імена винних у цій трагедії і шляхи вирішення проблеми, щоб більше ми не втрачали людей в такий страшний спосіб", - написав він.

Читайте також: Штаб відзвітував про результати розмінування Донбасу за час ООС: фоторепортаж

Нагадаємо, 14 лютого троє українських військових загинули, підірвавшись на невідомому вибуховому пристрої в районі селища Новолуганське на сході України.

Зазначимо, після оголошення повного і всеосяжного режиму тиші з 27 липня 2020 року бойовики російсько-окупаційних формувань знизили вогневу активність, але не припинили спроб завдати шкоди українській армії в інший спосіб.

На початку місяця почастішали випадки дистанційного мінування території довкола українських позицій, зокрема забороненими протипіхотними мінами ПОМ-2. Зросла кількість випадків підриву військових під час висування на позиції.