Україна підписала дев'ять двосторонніх безпекових договорів - з Латвією, Італією, Великою Британією, Канадою, Францією, Німеччиною, Данією, Фінляндією та Нідерландами. У травні-червні влада очікує підписання ще кількох, зокрема з країнами Північної Європи та, можливо, США, якщо буде голосування в Конгресі. Про це розповів президент Володимир Зеленський.
"Ми наближаємося до важливого договору зі США, і після того як ми пройдемо Конгрес – а я вважаю, що ми однаково дотиснемо та пройдемо його позитивно, ми прийдемо до потужної угоди зі США", – розповів Зеленський в інтерв'ю журналістам з Бразилії.
Президент зауважив, що влада готується до підписання безпекових договорів з Норвегією та Швецією. Також у квітні будуть досягнуті домовленості з однією із країн Балтії.Та нагадав, що ці договори, окрім військової підтримки, мають й фінансову складову. Наприклад, річна допомога від Німеччини передбачає 7 млрд.
Нагадаємо, перший безпековий договір Зеленський підписав у Києві з прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Про те, який сигнал це дає Росії - пише у статті "Що насправді гарантує Україні нова угода з Британією" Володимир Кравченко.
Зазначимо, Україна домовляється з низкою країн-партнерів саме про безпекові гарантії, проте насправді вони такими не є. Докладніше читайте в статті Альони Гетьманчук "Гарантований безпековий самообман: що насправді обіцяють Україні ключові партнери" на сайті ZN.UA.