UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленська поділилася, чи хоче, щоб її чоловік знову йшов на вибори

Вона мріє про спільну відпустку після війни.

Перша леді України Олена Зеленська заявила, що не хоче, аби її чоловік Володимир Зеленський був президентом «на наступний або на два наступні терміни».

Зеленська переконана, що їй з чоловіком вистачить креативу, щоб знайти щось нове у житті, сказала вона у подкасті видання The Economist.

Читайте також: Якщо «втомиться» Україна, війна не зупиниться. Вона просто піде далі – Зеленська

Перша леді також додала, що мріє про відпустку усією родиною після закінчення війни з Росією.

«Наша сім'я знову буде разом. Будемо жити разом, з чоловіком і дітьми. Весь час. Візьмемо відпустку і поїдемо кудись, навіть не знаю, куди завгодно, але гуртом, всі четверо. І ця відпустка буде тривалою — цілий місяць. А вже після цього ми подумаємо, що робити далі, він і я», - зазначила Зеленська.

Читайте також: Війна і вибори. Яка перемога важливіша?

Нагадаємо, у жовтні чинний глава держави Володимир Зеленський говорив, що якщо президентські вибори в Україні відбудуться до завершення війни, то він має намір балотуватися. Водночас сказав, що не планує йти на ще один термін вже після кінця воєнного стану.

У 2024 році в Україні мали б відбутися президентські вибори, однак Конституція не лише визначає термін каденції глави держави, а й забороняє проведення голосування у війну. Зеленський говорив, що готовий до виборів, однак знає, що українці його не підтримають, адже вважають таке голосування «небезпечним і безглуздим» в умовах війни.

Зокрема опитування, проведене Центром Разумкова на замовлення ZN.UA, показало, що українці не хочуть виборів президента і готові продовжити повноваження Володимира Зеленського до закінчення війни.

Також президент розповідав, чи міг би піти з цієї посади, враховуючи, що зараз в Україні йде війна. Зеленський зазначив, що «немає слів, аби описати, наскільки це складна робота». Однак він не може собі уявити, що залишить цю посаду.

Днями голови фракцій у Верховній Раді в закритому режимі підписали меморандум про проведення наступних парламентських і президентських виборів після закінчення війни та воєнного стану.

Читайте також: Вибори через інтернет – більшість українців проти

Ми підійшли до краю. Важка ситуація на фронті, розбалансована економіка, втрата вагомої частини довіри партнерів, розширення кризових осередків у світі змушує нас насамперед звернутися до власних внутрішніх ресурсів. Але навіть тому, хто зарився в пісок із головою, зрозуміло: наявна конфігурація влади не вирішить проблем, що накопичилися в державі, оскільки сама влада є проблемою. Ситуація ускладнюється тим, що змінювати владу під час війни — теж проблема. Тоді що має зробити президент, щоб урятувати країну?

Відповідь на це запитання у статті «Із Україною у серці. Чому вибори не вирішать проблем держави, що воює, і який вихід є в президента» шукала редактор відділу політики Інна Ведернікова.