UA / RU
Підтримати ZN.ua

Здаватись українці не звикли, тому що мають гідність — Зеленський в День гідності та свободи

Свобода це те, заради чого українці готові боротись завжди.

Гідність та свобода для українців є головними цінностями, які нерозривно сплетені, як правий і лівий береги Дніпра та відповідають на питання «хто такі українці», заявив у своєму зверненні з нагоди Дня Гідності та Свободи президент України Володимир Зеленський.

«Ми завжди про це пам’ятали й не маємо права забути. Завжди це цінували й не маємо страху захищати. Ми завжди знали, чого хочемо. А цього року всі дізналися, що ми можемо. Це побачили друзі й вороги», - заявив глава держави.

Він додав, що за останні дев’ять місяців усі побачили, як можна дати відсіч одній із найбільших армій світу й стати однією з найкращих армій світу.

«Всі побачили, які в нас громадяни! Як можна ставати живою стіною на шляху військових колон окупанта, голіруч спиняти й розвертати ворожі танки й БТРи. … Ми готові віддати останнє, щоб український воїн виглядав гідно. Воював гідно. Перемагав гідно», - йдеться у зверненні Зеленського.

Він похвалив український бінес, працівників індустрії розваг, науковців та інших громадян, які не залишились осторонь і також допомагають армії, при цьому дорікнув олігархам..

«Усі побачили, який у нас народ! Готові віддати останнє. Готові стояти до останнього. Не втратили гідності. Мужності. Віри в себе. І об’єдналися. Щоб не втратити волю. Не втратити незалежність. Не втратити Україну. …

…І в День Гідності та Свободи зберемось на майдані Незалежності. Там, де завжди захищали гідність і свободу. На граніті, на барикадах під час Помаранчевої революції та Революції Гідності. Там, де ми відзначали 30-річчя незалежності України. І там, де ми відзначимо День Перемоги України. У мирному Києві, у мирній Україні я скажу про важливе. Про головне. Те, що лишилося незмінним. І залишиться незмінним», - додав президент.

Читайте також: Великобританія не згодна з бажанням Франції посадити Москву та Київ за стіл переговорів

Нагадаємо, що саме 21 листопада в Україні розпочались дві революції - Помаранчева революція (2004) та Революція Гідності (2013) – які стали символом перемоги демократії, свободи та національних інтересів. І якщо Помаранчева революція закінчилась мирним врегулюванням ситуації (третій тур виборів президента, який довів фальсифікації під час попереднього голосування), то внаслідок Революції Гідності в  Києві загинули понад 100 людей, ще понад 1300 отримали поранення.