UA / RU
Підтримати ZN.ua

Здача "Оппоблоком" мандатів до дострокових виборів не призведе – Найєм

Щоб спровокувати парламентську кризу "Опоблоку" треба об'єднатися з фракціями Ляшка і Тимошенко, а також залучити ще близько 40-50 депутатів.

Народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенко" Мустафа Найєм розповів про юридичні наслідки здачі мандатів депутатами "Опозиційного блоку".

"Це дуже примітивна калька того, що робила Юлія Тимошенко у 2007 році, коли вона склала мандати, 150 депутатів, правда, у неї було, і вони тоді перезавантажили парламент. Але проблема в тому, що зараз законодавство не дозволяє це зробити, тобто списки не обнуляються, їх не можна обнулити, повинні будуть висунуті інші кандидати в депутати, які йдуть за списком, їх 450 повинно бути", - сказав Найєм журналістам.

При цьому він нагадав, що "Оппоблоку", в якому зараз 43 депутата, необхідно знайти ще 80-90 бажаючих піти на дострокові вибори.

"Я не знаю, де вони їх знайдуть, хіба що пан Ляшко і Юлія Тимошенко приєднаються і разом складуть свої мандати, щоб спровокувати парламентську кризу і піти на дострокові вибори. Але зараз, мені здається, що "Опозиційний блок" самостійно це зробити не зможе", - підкреслив Найєм.

11 липня лідер парламентської фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко повідомив про готовність 43 депутатів скласти мандати, щоб розпустити Раду. За його словами, в парламенті треба знайти ще понад 80 осіб, готових також скласти мандати.

Згідно з Конституцією (ст. 82), "Верховна Рада України є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від її конституційного складу (тобто 300 депутатів). В даний час в Раді 416 депутатів, ще семеро будуть обрані 17 липня.