Як повідомляє прес-служба глави держави, на засіданні буде підбито підсумки виконання Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Учасники засідання також обговорять і схвалять Національний план дій на 2012 рік.
Раніше ZN.UA повідомляло, що розширене засідання Кабінету міністрів і комітету з реформ під головуванням президента Віктора Януковича, яке було заплановано на 21 грудня, відбудеться 11 січня 2012 року.
Нагадаємо, розширене засідання Кабінету міністрів і комітету з реформ під головуванням Віктора Януковича мало відбутися минулої середи, 21 грудня. Проте того дня В.Янукович провів підсумкову прес-конференцію за 2011 рік, в ході якої, зокрема, пригрозив чиновникам, не готовим до рішучих дій із впровадження реформ, бути готовими до можливих відставок.
На засіданні 11 січня, як очікується, глава держави підведе підсумки виконання доручень, даних ним на попередньому розширеному засіданні 2 листопада.
Як повідомляло ZN.UA, 2 листопада В. Янукович взяв участь у розширеному засіданні Кабінету міністрів і комітету з реформ, на якому розкритикував діяльність ряду міністрів. Зокрема глава держави закликав добровільно піти у відставку чиновників, які не можуть впоратися з проведенням реформ.
Згідно зі звітом виконання Національного плану дій на 2011 рік із запровадження економічних реформ, текст якого має у своєму розпорядженні ZN.UA, з 21 реформи, визначеної президентом В.Януковичем у рамках Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, виконання реформи соціальної підтримки в 2011 році склало 0 %.
На другому місці після віце-прем'єра Сергія Тігіпка, який відповідає за реформу соціальної підтримки, виявився глава Укрнацпроекту Владислав Каськів - реалізація національних проектів становить 23,3% від плану. До п'ятірки лідерів з невиконання увійшла реформа електроенергетики (25,7%), реформа системи пенсійного страхування (38,5%), а також реформа системи органів виконавчої влади (41,2%).
Станом на початок листопада, за інформацією ZN.UA, в зоні ризику були: міністр освіти Дмитро Табачник, міністр оборони Михайло Єжель, міністр культури Михайло Кулиняк та міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко. Крім того, втратити посаду може міністр фінансів Федір Ярошенко.
За інформацією ZN.UA, у ході останнього засідання комітету з реформ глава адміністрації президента Сергій Льовочкін розкритикував присутніх за те, що виконавчою владою виконується не більше 30% розпоряджень президента і реалізовується приблизно така ж частина ініціатив. При цьому С.Льовочкін підкреслив, що саме В.Янукович, як глава держави, повинен формувати порядок денний для країни.