Закон, що закріплює в Конституції курс країни в Європейський Союз і НАТО опублікували в газеті Верховної Ради "Голос України". Це означає, що документ № 9037 набере чинносості в четвер, 21 лютого.
"Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування", - зазначено в тексті закону.
Відповідно до закону, в Конституцію вносяться зміни в такі статті:
- Віднести до повноважень Верховної Ради (стаття 85) визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики держави, реалізацію його стратегічного курсу на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО.
- Визначити президента України (стаття 102) гарантом реалізації стратегічного курсу країни на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО;
- Віднести до повноважень Кабінету міністрів (стаття 116) реалізацію стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі.
- Виключити з перехідних положень обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ в Криму;
- Внести в преамбулу новелу про "підтвердження європейської ідентичності українського народу і незворотності європейського і євроатлантичного курсу України".
Проте, як зазначає Володимир Шаповал у своїй статті "Знову Основний Закон "за викликом"?" в "Дзеркало тижня. Україна", приймаючи такі поправки влада займається ритуальними заклинаннями про значення для нас ЄС і НАТО, а не веде системну і різнопланову роботу для поліпшення рівня життя країні і розвитку армії. Більш того, ні в одній Конституції, прийнятої в державах - членах НАТО, немає згадки про цю організацію, що вказує на рутинний характер членства держав в "звичайних" міжнародних організаціях, а українцям на хвилі передвиборної кампанії членство в ЄС і НАТО підносять як щось то таке, що потрібно заслужити.
19 лютого президент Петро Порошенко про час виступу у Верховній Раді підписав закон "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на отримання повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".