3 розпочала своє засідання о 10:00 у четвер, 2 червня.
Згідно порядку денному Ради, до розгляду в першому читанні значиться судова реформа - законопроект №4734 "Про судоустрій і статус суддів".
Також, Рада буде розглядати законопроект про органи та осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (2506а); про виконавче провадження (2507а); про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг (2413а).
Крім судової реформи, у другому читанні Рада розгляне питання внесення змін у Бюджетний кодекс України.
Для повторного розгляду Ради з пропозиціями президента України винесені законопроекти щодо внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності (3062); про внесення зміни до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку".
Крім судової реформи, у першому читанні будуть розглядатися законопроекти про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"; внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; про внесення зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (4594).
У другому читанні Рада також розгляне законопроекти про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"; про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг; про фінансової реструктуризації; про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій.
Також будуть розглядатися питання житлової політики. Зокрема, законопроекти щодо передачі гуртожитків у власність територіальних громад, а також регулювання містобудівної діяльності.
Крім цього Рада розгляне питання обмеження використання медійної продукції держави-агресора; фінансування реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг; регулювання відносин, пов'язаних з отриманням документів дозвільного характеру; управління об'єктами державної власності; внесення змін у закон про Митний тариф України; внесення змін до Податкового та Земельного кодексів України; здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності; скорочення дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Нагадаємо, раніше 31 травня, Верховна Рада почала засідання з виступу Надії Савченко.
Раніше Рада затвердила план сесії на лютий-липень. Так, протягом найближчого півроку депутати проведуть 12 пленарних тижнів. Решту часу – робота в комітетах і з виборцями.