Україна виключає можливість закріплення "особливого статусу" тимчасово окупованих територій Донбасу в Конституції.
Про це йдеться у заяві Офісу президента за результатами ресширенного засідання Тристоронньої контактної групи 14 травня.
"Українська сторона вчергове відкинула можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України", - наголошується в повідомленні.
Також українська сторона відзначила, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть пройти лише відповідно до Конституції та законодавства України і на основі Копенгагенських критеріїв ОБСЄ, зокрема в частині стабільності установ, що гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини і захисту прав меншин, виключно після отримання Україною контролю над кордоном.
В Офісі президента також зазначили, що представники України в економічній групі продовжили обговорення питання про відновлення в окремих районах Донецької і Луганської областей оподаткування та системи розрахунків в рамках українського правового поля.
"Також українська сторона наголосила на необхідності здійснення спільно з міжнародними партнерами верифікації майна України, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях", - додали в ОП.
резидент України Володимир Зеленський затвердив склад української делегації для участі у Тристоронній контактнії групі по мирному врегулюванню ситуації в Донбасі.
Очолить делегацію другий президент України Леонід Кучма, а його першим заступником стане Олексій Резніков.
Наголошується, що Кучма і Резніков можуть визначати заступників представників України в робочих підгрупах і залучати до роботи делегації народних депутатів, представників державних органів влади, радників, експертів та технічних працівників.
Попереднє засідання ТКГ відбулося в режимі відеоконференції 22 квітня. Україна наполягала на тому, щоб нові ділянки розведення в зоні ООС "відповідали запитам гуманітарного характеру і створювали острівці безпеки для місцевих мешканців – громадян України". Також українські представники в черговий раз вказали на неприйнятність вимоги внесення до Конституції положень про особливий статус ОРДЛО.
Зустріч ТКГ в Мінську, перенесена через коронавірус, повинна була відбутися 25 березня - на ній планували підписати рішення про створення консультативної ради. В протоколі з рішенням про створення консультативної ради, фотографію якого публікував ZN.UA, говорилося, що в нього планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення такої ради фактично зафіксує суб'єктність "Л/ДНР".
Проте, вже 4 травня керівник Офісу президента Андрій Єрмак виключив можливість включення бойовиків до консультативної ради.
Чому указ Володимира Зеленського, який змінив склад "мінської" Тристоронньої контактної групи, викликає в пам'яті рядки з байки Крилова? Навіщо Зе!президент значно підвищив рівень представництва нашої країни в "мінському процесі"? Виграє чи програє від цього рішення Україна? Відповіді на ці питання ви знайдете в статті Тетяни Силіної "Тристоронній "Квартет".