Україна зможе залучити втричі більше коштів від іноземних донорів, якщо Конгрес США все ж ухвалить рішення про продовження допомоги Києву у 2024 році, заявила спецпредставниця Штатів з питань економічного відновлення нашої країни Пенні Пріцкер. У колонці для The Hill вона назвала американську підтримку "мультиплікатором сили", додаючи, що допомога у сфері економіки є не менш важливою ніж в тому, що стосується оборони. Адже і від економіки залежить стійкість України у протистоянні з російським агресором.
Вона звернула увагу на те, що навіть у холодні часи російська армія не змогла зламати ЗСУ на фронті. Як наслідок, саме на руйнуванні економіки України зосередилося командування РФ.
"Кремль робить все можливе, щоб відрізати Україну від світових ринків зерна, сталі, технологій та енергоносіїв, — додала посадовиця. — Їм (українцям — ред.) потрібна наша підтримка для їхніх 57 тисяч служб швидкого реагування, включно з пожежниками, які гасять полум'я, спричинене російською та іранською зброєю. І 517 тисяч лікарів, медсестер і медичних працівників, які доглядають за ветеранами, пораненими солдатами й дітьми".
Нагадаємо, посол України у США Оксана Маркарова заявила, що у ситуації з потенційним продовженням військової допомоги Вашингтона Києву настав вирішальний момент. За словами дипломата, дискусія триває, є прогрес та позитивні сигнали — не обговорюється, чи допомагати Україні взагалі.