Палата представників Конгресу США у вівторок, 25 липня, більшістю голосів ухвалила законопроект "Протидія супротивникам Америки через санкції", важливе місце в якому відведено підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, у тому числі й енергобезпеці, повідомляє прес-служба українського посольства в США.
Законопроект чітко визначає, що політикою Сполучених Штатів є:
- підтримка уряду України у відновленні суверенітету і територіальної цілісності держави;
- осуд та протидію всім дестабілізуючим зусиллям уряду Російської Федерації в Україні;
- невизнання незаконної анексії Криму урядом Росії або відторгнення будь-якої частини української території з використанням військової сили;
- надання допомоги щодо реформування енергетичного сектора України і зменшення залежності від енергетичних ресурсів РФ;
- продовження протидії реалізації проекту "Північний потік-2".
Крім того, документ закріплює діючі санкції проти Росії; зобов'язує президента США погоджувати з Конгресом можливе рішення по ослабленню антиросійських санкцій; передбачає можливість запровадження санкцій проти російських держпідприємств, які здійснюють операції в металургійній і гірничодобувній галузях, і на залізничному транспорті; посилює антиросійські секторальні санкції відносно фінансового сектора та енергетики РФ.
Наголошується, що законопроектом також передбачено введення санкцій у зв'язку з діяльністю уряду Росії у напрямку підриву кібернетичної безпеки; по відношенню до осіб, які несуть відповідальність за порушення прав людини на окупованій території РФ, діють в інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ, а також сприяли РФ з проведення приватизації держактивів.
Крім того, передбачено введення санкцій відносно іноземних фізичних і юридичних осіб, які сприяли посиленню оборонних можливостей уряду Сирії.
У посольстві також зазначили, що законопроект надає право президенту США у координації з союзниками ввести санкції проти фізичних та юридичних осіб, які сприяють розвитку і обслуговуванню експортних нафто - та газопроводів РФ.
"Проект закону передбачає створення "Фонду для протидії російському впливу" і виділяє в його бюджет 250 млн доларів на 2018-2019 фінансові роки. На реалізацію ініціатив по підтримці енергетичної безпеки України передбачається виділення 30 млн доларів", - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що підтримана Палатою представників законодавча ініціатива перед набранням чинності повинна бути схвалена Сенатом і підписана президентом.
Раніше держсекретар США Рекс Тіллерсон висловив упевненість у необхідності зберегти санкції проти Росії до виконання домовленостей.