UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законопроєкт про національні спільноти зараз розглядається європейськими інституціями – Стефанчук

Руслан Стефанчук розповів, коли документ можна буде зареєструвати у ВР.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що необхідний для євроінтеграції законопроєкт про національні спільноти знаходиться на розгляді в європейських інституціях, передає «Інтерфакс-Україна». За словами речника парламенту, після отримання висновку документ можна буде зареєструвати у ВР та проголосувати за нього.

«Ми підготували законопроєкт, і зараз завдяки віцепрем'єру з євроінтеграції пані Стефанішиній ми передали його на розгляд відповідних інституцій як Європейського Союзу, так і Ради Європи. Після того, як отримаємо відповідні висновки, ми відразу ж його реєструватимемо і вноситимемо в зал... Дуже сподіваюся, що ми якнайшвидше отримаємо висновки від європейських інституцій і зможемо проголосувати його в залі парламенту», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Він додав, що законопроєкт пропонує замінити термін «національні меншини» на «національну спільноту». Останній, як зазначив Стефанчук, «об'єднує у собі нацменшини та корінні народи».

«Це буде абсолютно інноваційний закон, який буде відповідати всім директивам Європейського Союзу. Він включатиме цілу низку положень, які дають можливість розвиватися всім без винятку національним меншинам, не випинають якесь одне. І навпаки, вони встановлюють відповідні запобіжники щодо реалізації захисту своїх прав національними меншинами, які пов'язують себе з державою, яку визнано в Україні терористом», – пояснив Стефанчук.

Читайте також: Україна працює над посиленням захисту прав корінних народів

Ще в липні минулого року президент Володимир Зеленський заявив, що слідом за законом про корінні народи готується закон про національні спільноти, які називають меншинами. За його словами, до написання цього законопроєкту приєдналося багато людей. Зеленський зазначив, що українським народом є люди всіх національностей, які мешкають на території України. І саме це закріплено у Конституції.