UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законопроект Мінфіну про створення СФР дозволить міністру просувати на конкурсах "потрібних" кандидатів - депутат

З документа зникло положення про те, що до конкурсної комісії входять дев'ять осіб - представників різних гілок влади та різних органів.

Законопроект Міністерства фінансів про Службу фінансових розслідувань в його нинішньому вигляді надає відповідальному міністру можливість просувати до призначення на ключові посади в новому правоохоронному органі "потрібних" кандидатів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише народний депутат України, член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова. За її словами, юридична невизначеність визначень закону вплинула на порядок проведення конкурсів на заміщення посад керівництва та детективів СФР.

Зокрема, з документа зникло положення про те, що до конкурсної комісії входять дев'ять осіб - представників різних гілок влади та різних органів (громадськості, ВРУ, КМУ, президента, НАЗК, органів самоврядування адвокатів та прокуратури).

"Натомість Мінфін пропонує проводити "консультативний конкурс" в порядку визначеному підзаконним актом невідомого міністра (цитата зі статті 14 законопроекту: "Порядок проведення конкурсу затверджується міністром"), а до складу конкурсної комісії можуть залучатися представники громадськості, наукової спільноти, міжнародних організацій (а можуть і не залучатися). Адже невідомий міністр (може й Міністр внутрішніх справ) сам визначає у власному документі, кого потрібно залучити до конкурсної комісії, щоб отримати бажаний результат щодо переможця конкурсу", - йдеться в статті.

Острікова звертає увагу на те, що згідно із документом, консультативна конкурсна комісія рекомендує міністру по три кандидата на кожну посаду.

"Цитата: "Конкурсна комісія відбирає по три кандидати на кожну з посад, на які оголошено конкурс, та подає їх на розгляд міністру. Міністр обирає по одному кандидату на кожну з посад із запропонованих трьох та вносить кандидатів на призначення на розгляд Кабінету Міністрів України". Погодьтеся, це дає невстановленому міністру певний люфт для просування потрібного кандидата", - зазначає депутат.

Автор підкреслює, що у міністра буде можливість представити Кабміну не найкомпетентнішого, а найлояльнішого до себе або своєї політсили кандидата.

Депутат також заявила, що наполягатиме на тому, щоб процедура конкурсів та склад конкурсної комісії були чітко прописані та регламентовані.

Читайте також: П'ятеро суддів зняли кандидатури з конкурсу на посаду членів ВРП

Нагадаємо, 22 березня Кабінет міністрів України попередньо схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань (СФР).

Детальніше про суперечливі аспекти законопроекту "Про службу фінансових розслідувань" читайте в статті Тетяни Острікової "Служба фінансових розслідувань: кому буде служити?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".