UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законодавці США посилюють тиск на великі банки через зв'язки з Китаєм і Тайванем – Reuters

Також у США зараз тиснуть на оборонні компанії, щоб ті позбувалися будь-якої залежності від китайських матеріалів для виготовлення зброї.

Законодавці США посилили тиск на провідних банкірів країни, щоб ті зайняли більш жорстку позицію щодо ведення бізнесу з Китаєм на тлі зростання напруженості між Вашингтоном і Пекіном щодо суверенітету Тайваню та дотримання прав людини у КНР, повідомляє Reuters.

В середу під час слухань у Комітеті з фінансових послуг Палати представників конгресмен-республіканець Блейн Люткемейєр запитав керівників банків про те, як вони будуть реагувати на гіпотетичний випадок китайського вторгнення на Тайвань.

Законодавці також попросили генеральних директорів засудити порушення прав людини в Китаї, на відміну від попередніх слухань, які, як правило, зосереджувалися на внутрішніх питаннях, таких як житло та захист споживачів.

«Ми будемо дотримуватись вказівок уряду, які десятиліттями були спрямовані на співпрацю з Китаєм. Якщо вони змінять цю позицію, ми її негайно змінимо, як ми це зробили в Росії», — сказав головний виконавчий директор Bank of America (BAC.N) Браян Мойніган.

Гендиректор JPMorgan Chase (JPM.N) Джеймі Даймон і гендиректор Citigroup Джейн Фрейзер погодилися, заявивши, що їхні банки слідуватимуть вказівкам уряду, якщо Китай вторгнеться на Тайвань.

«Посилений контроль підкреслює проблеми, з якими все частіше стикаються найбільші кредитори країни, намагаючись врівноважити комерційні інтереси з тиском з боку політиків, активістів та інвесторів, щоб вони зайняли позицію щодо екологічних, соціальних та управлінських питань», - пояснює Reuters.

Гіганти Уолл-стріт, включаючи JPMorgan, Goldman Sachs і Morgan Stanley, протягом останніх років прагнули розширити свій бізнес у Китаї, другій за величиною економіці світу.

Там влада надала банкам США більше права власності на їхній бізнес з цінними паперами, незважаючи на зростання геополітичної напруги. При цьому Китай поки що не є великим центром прибутку для цих банків.

Читайте також: Пентагон змушує оборонні компанії обмежити використання китайських поставок – WSJ

Водночас Китай дуже стурбований розривом торгівлі та імпорту ключових продуктів, таких як напівпровідники, тому будь-який тиск на фінансовий сектор надішле Пекіну тривожні сигнали.

Відповідаючи на запитання про зауваження гендиректорів банків США та законодавців, речник міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь сказав у четвер, що "тайванське питання завжди було найважливішим і чутливим питанням" у відносинах між США та Китаєм.

За даними ЦРУ, Сі Цзіньпін прагне приєднати Тайвань до КНР до 2027 року, але не планує застосовувати армію, хоча все одно бачить необхідність у створенні передумов для такого сценарію.