UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закон про освіту відправлять на експертизу до Венеціанської комісії до кінця дня – ЗМІ

Сьогодні МЗС України направить мовну статтю нового закону на дослідження в Єврокомісію.

Міністерство закордонних справ України направить мовну статтю закону "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) сьогодні, 28 вересня.

Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело, відповідну статтю відправлять на експертизу до кінця дня.

Нагадаємо, що 28 вересня закон "Про освіту" вступив в силу.

Раніше, 22 вересня, президент Румунії Клаус Йоханніс скасував запланований на жовтень візит до України у зв'язку з прийняттям Верховною Радою закону про освіту.

У свою чергу Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту.

27 вересня міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила про те, що висновки Венеціанської комісії займуть мінімум 1-2 місяці, а процедура подачі складає орієнтовно два тижні. "До кінця осені у нас вже буде висновок Венеціанської комісії, і будемо чітко розуміти, як ми рухаємося далі", - сказала міністр на брифінгу в Києві.

Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти починатимуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін. Для дітей, які зараз навчаються на мовах нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти отримуватимуть середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте у інтерв'ю міністра освіти і науки Лілії Гриневич у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".