UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закон про електронне декларування чиновників набуде чинності з 18 березня

Україна вклалася у встановлені Євросоюзом терміни і вчасно завершила прийняття необхідного законодавства для лібералізації візового режиму з ЄС.

Проголосований Верховною Радою два дні тому закон про електронне декларування, необхідний для введення безвізового режиму з ЄС, опублікований в газеті "Голос України" в номері від 17 березня.

Згідно з текстом закону, він набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто в п'ятницю, 18 березня.

Нагадаємо, закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році" напередодні підписав президент Петро Порошенко.

15 березня Верховна Рада прийняла останній безвізовий закон про електронне декларування доходів і майна чиновників. Законопроект №3755 про особливості надання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році з пропозиціями президента Петра Порошенка підтримали 278 народних депутатів.

Порошенко, зокрема, запропонував доповнити такою нормою: "У 2016 році посадові особи, які на день початку роботи зазначеної системи займають відповідно до статті 50 цього закону відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи".

Також законом вводиться адміністративна та кримінальна відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей у деклараціях 2016 року.

"Парламент зробив все, щоб українці змогли їхати в Європу без віз вже в цьому році", - прокоментував у своєму твіттері прийняття закону президент Петро Порошенко.

Спочатку закон був прийнятий в Раді ще в лютому, однак його редакція не відповідала вимогам Євросоюзу. 12 березня президент повернув до парламенту законопроект ініціював внесення низки поправок.

Як відомо, для початку процедури прийняття рішення ЄС про скасування віз для громадян України залишалося дві умови ухвалення змін в закон про електронне декларування, узгоджених з ЄС, і запуск роботи Національного агентства із запобіганню корупції (НАЗК). Порошенко в ході зустрічі з представниками комісії з обрання членів НАЗК закликав їх проголосувати і призначити двох членів НАЗК, оскільки це залишається останнім невиконаним вимогою ЄС для запровадження безвізового режиму для українців.