UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заява сербського найманця є частиною війни кремлівських кланів – ISW прикинув, наскільки ймовірним є крах режиму Путіна

Фракції намагаються дискредитувати одна одну в очах Путіна, щоб забезпечити собі нові посади в Кремлі після президентських виборів.

Між деякими російськими силовиками у найближчому оточенні Путіна спалахнула «війна кланів». Про це повідомив у черговому своєму у черговому своєму звіті Американський Інститут вивчення війни ISW.

Російське політичне інсайдерське джерело, на яке посилаються дослідники, свідченням зіткнення російських еліт вважають нещодавнє відеозвернення сербського найманця Деяна Берича до президента Росії Володимира Путіна. Сербський снайпер, що воює на боці Росії від 2014 року, звинуватив військове командування російського 119-го гвардійського повітряно-десантного полку 106-ї гвардійської дивізії ВДВ у жорстокому поводженні з сербськими найманцями із загону «Вовки».

Берич стверджував, що командири 119-го полку ВДВ змусили сербських найманців провести штурм без достатнього озброєння, що спонукало весь загін відмовитися від продовження атак. Російські військові чиновники та поліція оголосили сербських найманців дезертирами та військовими злочинцями, роззброїли їх, виштовхнули з окопів і змусили зізнатися, що вони шпигуни.

Читайте також: РФ вербує найманців на Балканах — ЦНС

Російське джерело вважає, що це відеозвернення було частиною інформаційної атаки з боку секретаря Ради безпеки Росії Миколи Патрушева та міністра оборони Сергія Шойгу проти фракції Ігоря Сєчіна – фактичного заступника Путіна та генерального директора Російської державної нафтової компанії «Роснефть». Річ у тім, що губернатор Тульської області Олексій Дюмін є активним членом групи Сєчіна і покровителем 106-ї дивізії ВДВ. А заява Берича, ймовірно, є випадом проти самого Дюміна, командира 106-ї дивізії ВДВ генерал-майора  Володимира Селіверстова та командувача ВДВ РФ і Угруповання військ «Днєпр» генерал-полковника Михайла Теплінського. Дюмін, Теплінський і Селіверстов раніше критикували російське МО і особисто Шойгу. Російське джерело припускає, що фракції намагаються дискредитувати одна одну в очах Путіна, щоб забезпечити собі нові посади в Кремлі після президентських виборів.

Читайте також: Шойгу може стати небезпечнішим для Путіна, ніж колись був Прігожин — оглядач

ISW  зауважує, що внутрішня боротьба всередині Кремля не є новим явищем і вона не вказує на неминучий крах режиму Путіна. Навпаки, дослідники вважають, що Путін навмисно створює середовище, в якому чиновники з його найближчого оточення повинні змагатися за його прихильність, головним чином для того, щоб гарантувати, що його заступники залишаться лояльними йому та його режиму.

Раніше повідомлялося, що, згідно дослідженню Незалежного національного дослідницького центру Чиказького університету та Інституту вивчення війни США шість з десяти росіян готові віддати свої голоси за Путіна під час наступних президентських виборів.