Адвокати екс-глави МВС Юрія Луценка подали до суду скаргу на дії адміністрації Менської виправної колонії. Вони заявили про порушення порядку надання побачень і вимог конфіденційності, передає прес-служба «Народної Самооборони».
«Ми подали позов до Чернігівського окружного адміністративного суду. Суддя в Чернігові призначив розгляд нашого позову на 29 або 30 жовтня», - повідомив адвокат Олексій Баганець.
За словами адвокатів, адміністрація колонії незаконно обмежує кількість побачень Юрія Луценка, а також не забезпечує конфіденційність його зустрічей з адвокатами.
Баганець наголосив, що Луценко має право на зустрічі з адвокатами як у справі, в якій є засудженим, так і у справі, вирок щодо якої не набрав законної сили.
- Журналістам показали камеру Луценка (ВІДЕО)
Нагадаємо, 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Юрія Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Суд визнав Луценка винним у перевищенні повноважень при прийомі на роботу свого водія, нарахування йому завищеної зарплати і надання квартири, а також у розтраті бюджетних коштів на святкування Дня міліції. Досудове слідство у кримінальній справі стосовно екс-глави МВС і ще трьох колишніх співробітників відомства встановило, що вони завдали державі збитків у розмірі більше 970 тисяч гривень.
3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язнем.
17 серпня Печерський районний суд визнав винним екс-главу МВС України Юрія Луценка в недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів відносно водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденко та засудив до 2 років обмеження волі.
Адвокати нагадують, що ще до переведення в колонію Луценку були поставлені діагнози: жирова хвороба печінки (стеатоз), наявність початкових ознак портальної гіпертензії, гастрит, хвороба сигмовидної кишки, а також вірусний гепатит TTV.
У скарзі зазначено, що ряд захворювань, затверджених наказом Держдепартаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров'я України 18.01.2000 № 3/6, є підставою для подання адміністраціями установ виконання покарань в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарань.
На думку захисників, адміністрація колонії не дотримується ст. 3, 49 Конституції України, згідно з якими людина, її життя, здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, кожна людина має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медстраховку. У зв'язку з цим адвокати Луценка наполягають на перевірці даних фактів. !zn
Читайте також:
У Держпенітенціарній службі запевнили, що Луценко не потребує госпіталізації
У Європі затягується розгляд скарг Тимошенко і Луценка
Держпенітенціарна служба не бачить причин звільняти Луценка