UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захист Тимошенко поскаржиться до Ради Європи на Вищий спецсуд

Захисник Тимошенко вважає, що Україна офіційно відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ, оскільки протягом встановленого терміну Вищий спеціалізований суд не відреагував на заяву екс-прем'єра.

Захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко має намір звернутися до Комітету міністрів Ради Європи у зв'язку з відсутністю рішення Вищого спеціалізованого суду України щодо заяви екс-прем'єра на перегляд вироку в "газовій справі".

"Уже 3 дні як Українська держава в особі Вищого спеціалізованого суду напередодні Дня незалежності грубо порушує Європейську конвенцію з прав людини, українську Конституцію, Кримінально-процесуальний кодекс. Про цю ситуацію сьогодні буде поінформовано Комітет міністрів Ради Європи", - сказав Власенко.

За його словами, відповідно до ч.2 ст. 400-18 Кримінально-процесуального кодексу України в редакції 1960 р., Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом 15 днів з дня надходження заяви повинен винести постанову про допуск або недопуск провадження на розгляд Верховного суду.

Він нагадав, що заяву Тимошенко подано 1 серпня і навіть з урахуванням 3 днів, що витрачено на усунення недоліків, зазначений Вищим спецсудом термін, відведений на винесення рішення, завершився 19 серпня.

"Станом на вчорашній вечір захисту було офіційно повідомлено про те, що справа перебуває на вивченні. Це виглядає як сюрреалізм і маразм, оскільки закон чітко встановлює, що сам факт наявності рішення Європейського суду - це підстава для передачі справи до Верховного суду. Крапка. Що вивчати 15 днів, нам незрозуміло... Ми вважаємо, що Українська держава офіційно відмовився виконувати рішення Європейського суду з прав людини, оскільки протягом встановленого терміну Вищий спеціалізований суд ніяк не відреагував на заяву Юлії Тимошенко... Захист проінформує про це Комітет міністрів Ради Європи і буде просити Кабінет міністрів використовувати всі свої повноваження, зокрема передбачені ст.6 Європейської конвенції з прав людини щодо винесення обов'язкових вказівок по виконанню цього рішення, вклюно з вказівкою щодо спільних заходів та додаткових індивідуальних заходів", - сказав він.

Він також зазначив, що Комітет міністрів Ради Європи має розглянути це звернення у "розумні терміни".

Як було повідомлено, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Її заарештовано під час судового процесу 5 серпня 2011 року.

30 квітня 2013 року ЄСПЛ оголосив рішення у справі "Тимошенко проти України", яке не є остаточним. Суд встановив порушення трьох пунктів ст. 5 (право на свободу і безпеку), а також ст. 18 (обмеження щодо прав) Конвенції про захист прав і основних свобод людини у зв'язку з арештом Тимошенко у "газовій справі".

15 липня ЄСПЛ розпочав розгляд справи за другою заявою Тимошенко, яке стосується переважно її кримінального переслідування" у "газовій справі". !zn

Читайте також:

"Проблема ЮВТ": як вирішити її правовим способом"

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити рекордну компенсацію в 27 млн євро за борги 1990-х років

Мін'юст заявив, що рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко вже виконано