Більшість же, здобута в парламенті партією "Слуга народу", веде до концентрації всієї влади в руках президента, що означає: в країні фактично встановлюється президентська республіка. Тому з боку західних партнерів України звучать також і заклики до українського керівництва утриматися від прийняття необґрунтованих рішень.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кім. За його словами, річ не тільки в заявлених планах провести ще одну люстрацію або в обшуках на заводі, що належить Arcelor Mittal. Побоювання викликає, як зазначив один із наших співрозмовників, те, що Зе!команда "на цьому хайпі захоче провести дострокові місцеві вибори". Нагадаємо, що лідери "Слуги народу" і представники офісу президента вже не раз говорили про те, що вони розглядають можливість оголосити дострокові місцеві вибори, проти чого виступають у Європейському Союзі.
Аргументація Брюсселя зводиться до того, що до наступного року, коли мають пройти планові місцеві вибори, українській владі треба врахувати проблеми нинішніх виборів, включаючи повідомлення про купівлю голосів. "Важливо, щоб українські органи влади врахували виявлені вади на основі рекомендацій БДІПЛ ОБСЄ до запланованого виборчого циклу, включаючи місцеві вибори 2020 р.", - зазначається в заяві офіційного представника ЄС із питань зовнішньої політики й політики безпеки Майї Косьянчіч.
"На цьому тлі закономірно звучать пропозиції про потребу для Банкової проводити аудит на сумісність внутрішньополітичних кроків нової української влади з зовнішньополітичними зобов'язаннями України. Якщо не робити такої звірки, то це швидко призведе до нових проблем у відносинах Києва з його міжнародними партнерами. І, як зазначив один із наших співрозмовників, "якщо на хайпі можна виїхати на внутріполітичному напрямі, то цього ніхто не зробить на зовнішньополітичному"", - зазначає експерт.
Детальніше про очікування Заходу від нової команди читайте у статті Володимира Кіма "Поствиборний хайп" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".