UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід з неприхованим задоволенням визнав вибори президента України у першому турі конкурентними і вільними — оглядач

А їх проведення - прозорим та ефективним, про що було заявлено практично усіма наглядовими місіями.

Після обґрунтованих серйозних побоювань щодо можливих грубих та системних порушень Захід з неприхованим задоволенням визнав вибори президента України у першому турі конкурентними і вільними, а їх проведення - прозорим та ефективним, про що було заявлено практично усіма наглядовими місіями.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Силіна. За її словами, Даріуш Росаті, глава делегації спостерігачів від Європарламенту, похвалив українців за їхню "тверду прихильність демократії і свободі", нагадавши, що вибори проходили в "складному контексті" - "Україна перебуває у стані війни з Росією": "Сьогодні прямі наслідки цього - 13 тисяч жертв, сотні тисяч поранених, мільйони біженців і внутрішньо переміщених осіб, масові порушення прав людини, гуманітарна катастрофа, спустошення і руйнування. Це - контекст, в якому проходили ці вибори. І ми повинні це враховувати".

Міхал Щерба, представник місії Парламентської асамблеї (ПА) НАТО підкреслив: "Те, що я бачив, - це був вільний вибір вільних людей. Українці продемонстрували свою прихильність демократичним і євроатлантичним цінностям".

Місія Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO визнала, що вибори проходили "переважно у відповідності із законами України та міжнародними стандартами", а "незначні загальні порушення і порушення в день виборів не вплинули на їх результат".

Канадська місія спостереження CANADEM вустами свого голови Л. Аксуорті оголосила, що вибори президента в Україні "були проведені чесно і вільно", "виборча середовище була конкурентним, і явка 63% - такий показник, якого хотіли б досягти розвинених демократій у світі".

"До речі, високу явку, як значний позитив і свідчення політичної відповідальності українських громадян, відзначали багато спостерігачів й коментаторів. Правда, більшість з них визнавали Україну "відмінницею" демократизації, дивлячись на Росію та Білорусь, а хотілося б, щоб нас вже порівнювали хоча б з Центральною Європою та Балтією", - зазначає оглядач.

"Ці вибори демонструють крок вперед до демократизації України", - резюмувала Сінді Маккейн, співголова американської місії Міжнародного республіканського інституту (МРІ) і вдова особливого для України американця - сенатора Джона Маккейна. Її підтримав президент МРІ Деніел Твайнінг: "Це були чесні і вільні вибори, результатами яких можна довіряти. Незважаючи на тиск Росії, незважаючи на окупацію, незважаючи на дезінформацію. Я вважаю, це - перемога демократії".

Детальніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".