UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загроза відкритої війни із РФ зросла – Порошенко

Росія інвестувала багато в підготовку до війни, заявив президент України Петро Порошенко німецькому виданню.

Президент України Петро Порошенко заявив, що у Донбасі знаходиться вісім тисяч російських солдатів і Мінські угоди продовжують не дотримуватися Росією, про це він заявив в інтерв'ю німецькій газеті Bild.

"Загроза відкритої війни вище, ніж у минулому році", - сказав Порошенко.

За його словами, Росія не виконала зобов'язань відповідно до Мінських угодам. Крім того, глава української держави наголосив, що на території України знаходиться близько восьми тисяч російських солдатів під російським командуванням, а на кордоні розташовуються нові військові бази РФ і проходять постійні навчення.

"Росія інвестувала багато у підготовку до війни. І ми не отримуємо жодних пояснень цьому", - зазначив Порошенко.

За словами українського президента, мова йде про європейської безпеку, Україна готова отримати зброю з Німеччини для захисту. "Але як пріоритет має бути дипломатичне рішення", - сказав він.

Також Порошенко прокоментував заяву президента РФ Володимира Путіна, який раніше в інтерв'ю Bild сказав, що кордони для нього не важливі. "Хочу привітати журналістів, котрі домоглися від нього цієї заяви. Тому що досі Путін діяв так, але ніколи публічно цього не визнавав!", - Зазначив український президент.

Нагадаємо, що раніше зустріч Порошенка з німецьким канцлером Ангелою Меркель відбулася на тлі зусиль Кремля звинуватити саме Київ у невиконанні Мінських угод. У той же час Верховна Рада повинна була цієї зими розглянути зміни до Конституції, але не зробила цього. Тому в цій ситуації, на думку оглядача, Порошенко хотів показати Меркель, що він до цих пір серйозно ставиться до Мінських угод, писала німецька газета Die Welt.

У свою чергу, Меркель після переговорів з Порошенком "конструктивно" обговорила з Путіним вибори в Донбасі. Згідно з інформацією, "канцлер Меркель дала зрозуміти президенту РФ, що для подальшого прогресу в справі досягнення всеосяжного політичного врегулювання ситуації в Донбасі необхідно забезпечити дотримання режиму припинення вогню, забезпечити необмежений доступ спостерігачів ОБСЄ, в тому числі, і до державного кордону України".