UA / RU
Підтримати ZN.ua

Забезпечення соціальними послугами найуразливіших категорій населення може не спрацювати на районному рівні - Безгін

Кабмін визначив, що реорганізація соціальної служби розпочнеться 1 січня і вона буде зосереджена не в громадах, а на субрегіональному рівні.

Неузгоджені з децентралізацією дії ОПУ вже послужили причиною політичного протистояння мерів з президентом. Однак розбіжність реформи з процесами, що відбуваються в медицині, освіті та соціальній сфері, може призвести до повного управлінського колапсу. А це вже долі мільйонів людей. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народний депутат партії «Слуга народу» Віталій Безгін.

На питання журналістки про те, кому потрібна реформа децентралізації в той час, коли у Мінсоц не було і немає програми, пов'язаної з децентралізацією, Безгін відповідає: "Це болюче питання.. Є розпорядження Кабміну про те, що реорганізація цієї служби розпочнеться 1 січня і вона буде зосереджена на субрегіональному рівні. Оскільки я зосереджений на громадах, то для мене це полегшення і зняття додаткового навантаження. З одного боку. З іншого - наскільки такий механізм спрацює на районному рівні?".

За його словами, в даний момент ведеться дискусія про те, чи спрацює механізм на районному рівні.

"Глава профільного парламентського комітету Галина Третьякова наполягає на забезпеченні соціальних послуг найуразливішим категоріям населення на основі Центрів надання адміністративних послуг в громадах. На цьому тижні будемо спілкуватися з комітетом. Подивимося. Безумовно, я не можу сказати, що тут все зроблено правильно. Однак як політичний суб'єкт, киваючи на Мінсоц, я висловив надію, що їм вдасться вирішити цю проблему. На жаль, поки що не вдається ", - резюмує Безгін.

Читайте також: Безгін: У децентралізації немає голови, тільки тіло

Що насправді відбувається зараз в надрах децентралізації?  Чому ключова для країни реформа виявилася без голови? Які це може мати наслідки? Що потрібно зробити, аби вирівняти ситуацію в нових громадах і районах, які формують владу? Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю з головою підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування — народним депутатом партії «Слуга народу» Віталієм Безгіним.