Реформа місцевого самоврядування, запропонована адміністрацією президента, законодавчо забезпечить права територіальних громад на добровільне об'єднання і впровадження активного міжмуніципального співробітництва. Про це в своїй статті для ZN.UA пише радник президента України, секретар Конституційної асамблеї Марина Ставнійчук.
За її словами, доцільно створити законодавчу основу для реалізації права територіальних громад на добровільне об'єднання через прийняття закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
«При цьому передбачити в ньому систему державного стимулювання об'єднання. Також слід ввести співпрацю територіальних громад на засадах ресурсно-організаційної кооперації через прийняття закону України «Про співробітництво територіальних громад», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу (щодо визначення основних засад фінансування проектів такого співробітництва)». Європейські структури, всупереч власним труднощам, готові допомогти Україні в питанні стимулювання процесу об'єднання громадян», - пише Ставнійчук.
«Адміністративно-територіальна реформа як частина реформи місцевого самоврядування повинна збігптися (бо інакше вона неможлива) з прийняттям або ж з введенням в дію зміни до Конституції України в цій частині», - зазначила радник президента.
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Марини Ставнійчук «Реформа, з якою Україна запізнюється на 20 років». !zn
Читайте також:
У 2012 році Янукович обіцяє зробити пріоритетною реформу місцевого самоврядування
Президент обіцяє, що люди отримають більше впливу на роботу місцевих чиновників
ЄС має намір виділити на розвиток місцевого самоврядування в Україні ще € 23 млн