Про це свідчать дані дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у березні 2011 року.
На питання про три найбільші загрози для України, на друге місце зростання безробіття поставили 47% опитаних. Далі йдуть: знецінення гривні (23%), свавілля влади (23%) і деградація населення (18%).
Також було названо: погіршення медичного обслуговування (15%), зростання злочинності (13%), екологічні катастрофи (13%), масова міграція українців за кордон (11%), розкол країни (9%), демографічна криза (9%), можлива втрата незалежності (9%), загроза громадянської війни (8%), погіршення рівня освіти (7%).
Окрім того, 6% опитаних бояться загрози втратити контроль над українською ГТС, 5% - антиконституційного перевороту, 3% - військової загрози з боку Росії, 2% - загрози тероризму, 1% - військової загрози з боку Заходу.
Тільки 2% опитаних українців не відчувають жодних загроз.
За рік серед громадян Ураїни зменшилося відчуття загрози екологічних катастроф (з 15 до 13%), розколу країни (з 14 до 9%), втрати контролю над ГТС (з 8 до 6%), антиконституційного перевороту (з 8 до 5%).
Водночас, громадяни почали більше боятися зростання безробіття (з 42 до 47%), деградації населення (з 16 до 18%), масової міграції українців за кордон (з 7 до 11%), демографічної кризи (з 6 до 9%), загрози громадянської війни (з 5 до 8%), погіршення рівня освіти в країні (з 5 до 7%).
Як і рік тому, чверть опитаних українців відчувають загрозу знецінення гривні і свавілля влади, майже кожен шостий - погіршення рівня медицини і зростання злочинності.
На Заході країни найбільш відчутно загрозу зростання безробіття, свавілля влади, деградації населення та екологічних катастроф. Зменшилась загроза знецінення гривні, розколу країни, втрати незалежності, військової загрози з боку Росії.
У Центрі найбільш відчутно загрозу зростання безробіття, погіршення медичного обслуговування, масової міграції українців за кордон, демографічної кризи, загрози громадянської війни, погіршення рівня освіти. Зменшилась загроза знецінення гривні, свавілля влади, зростання злочинності, розколу країни.
На Півночі найбільш відчутно загрозу зростання безробіття та знецінення гривні, найменш - екологічних катастроф і розколу країни.
На Сході найбільш відчутно загрозу зростання безробіття, погіршення медичного обслуговування і рівня освіти, найменш - свавілля влади, деградації населення.
На Півдні бояться погіршення медичного обслуговування, деградації населення та загрози громадянської війни. Зменшилася загроза свавілля влади, розколу країни і військової загрози з боку Заходу.
На Донбасі найбільш відчутно загрозу знецінення гривні, зростання злочинності і демографічної кризи, найменш - екологічних катастроф.
Опитування Соціологічної групи «Рейтинг» проводилося 4 - 14 березня 2011 серед 2000 респондентів у віці від 18 років методом особистого інтерв'ю. Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%.